Teismas atvertė nužudymo Žirmūnuose bylą

 • Teksto dydis:

Praėjus septyniems mėnesiams po Vilniuje įvykdyto vieno vyro nužudymo ir kito sužalojimo, teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl šių nusikaltimų.

Prieš Vilniaus apygardos teismą ketvirtadienį stojo 34-erių metų Paulius Rastenis. Jis kaltinamas vasario 13-ąją Žirmūnuose, 149 namo kieme, peiliu mirtinai subadęs vieną vyrą, o kitą sužalojęs.

„Aš gyniausi. Kad tai įvyko, tai buvo savigyna“, – teismu pareiškė kaltinamasis. Jis sutiko duoti parodymus, tačiau tik po visų liudytojų apklausos.

Bylos duomenimis, nusikaltimas buvo įvykdytas apie 13.30 val. Mašinoje sėdėjo trys vyrai ir gėrė degtinę. Automobiliu į kiemą atvyko P. Rastenis. Mašinoje sėdėjusiems ir girtavusiems vyrams nepatiko, kaip P. Rastenis pastatė automobilį

„Yra nerašytos taisyklės kiekviename kieme dėl automobilio statymo. Jis automobilio nepatraukė“,– teismui apie konflikto priežastį pasakojo 28 metų nukentėjusysis Ričardas Matašvilis. Jį P. Rastenis taip pat sužalojo peiliu, tačiau sužalojimai buvo nesunkūs ir šis vyras išgyveno. Tuo metu 33 metų Aleksandras Opuchovičius peiliu buvo sužalotas į krūtinę ir sėdmenis. Jaunas vyras mirė nuo durtinių sužalojimų į krūtinę.

R. Matašvilis teisme neslėpė, kad jis ir dar du vyrai sėdėdami automobilyje „Volvo“ vartojo alkoholį. Pamatęs, kad P. Rastenis netinkamai pastatė savo automobilį „Toyota“, A. Opuchovičius pravėrė mašinos langelį ir šūktelėjo P. Rasteniui. Šis priėjo prie mašinos ir pro tą patį pravirą langą į saloną pripurškė pipirinių dujų.

„Mes gėrėm pusę litro degtinės, sėdėjom automobilyje, buvom užsidarę. Aš priekyje, Aleksandras šalia vairo, o T.Zaranka  – ant galinės sėdynės. Turėjom užkandos – salotų, batono. Buvo tik plastikinė šakutė įpakavime kartu su salotomis. Mes peilio neturėjom, batoną pirko jau supjaustytą. Aleksandras pravėrė langą ir rusiškai pasakė: pasistatyk automobilį žmoniškai. Paulius grįžo link mūsų ir pripurškė pipirinių dujų į automobilį. Jis pasileido į kojas, mes – vytis. Norėjom išsiaiškinti situaciją – be pagrindo vidury baltos dienos į veidą papurškė dujų“, – prisiminęs įvykį pasakojo R.Matašvilis.

A. Opuchovičius nusivijo pirmas, R. Matašvilis iš paskos. P. Rastenis lyg paslydo, sustojo, pasisuko į besivejančiųjų pusę.

A. Opuchovičius dar spėjo sušukti draugui R. Matašviliui, kad P. Rastenis turi peilį ir saugotųsi.

„Tamsios spalvos iš dviejų geležčių. Man du smūgiai į krūtinę ir juosmenį. Aleksandras pradėjo eiti link automobilio, sukniubo“, – apie tragišką konflikto baigtį sakė R. Matašvilis.

Į įvykio vietą netrukus atvyko policija, greitoji, Medikams A. Opuchovičiaus išgelbėti nepavyko.

P. Rastenis po nusikaltimo pasislėpė. Teisme apklausta jo motina sakė siuntusi žinutes, kad sūnus pasiduotų policijai. Ji sakė tada nežinojusi, kad vienas vyras neišgyveno. Vilnietis policijai pasidavė po maždaug pusantros savaitės trukusio slapstymosi.

„Buvo švelnus“

Motina manė, kad sūnus turi suvenyrinį peilį. Matė ir dujų balionėlį pas sūnų, jis sakė, kad dujų balionėlio nešiojimas yra normalus dalykas – juos nešiojasi net moterys.

„Man jis buvo dėmesingas sulaukdavau pagalbos. Buvo švelnus, prižiūrėjo gyvūnus. Jis nepareidavo išgėręs“, – pasakojo moteris. Ji teigė mirus vyrui sūnų auginusi viena, daug dirbusi, nepastebėjo sūnaus agresijos priepuolių. Anksčiau P.Rastenis buvo teistas tris kartus.

Žirmūnų gatvės gyventojas Vitalijus Šurpickis iš balkono stebėjo muštynes. Pareigūnams jis paliudijo, kad jose dalyvavo A.Opuchovičius ir dar vienas žmogus. Kai jis pamatė, muštynės jau buvo pridėjusios, vėliau matė sužalotą A.Opuchovičių.

Ikiteisminio tyrimo metu jis liudijo, kad matęs, kaip R.Matašvilis du kartus spyrė į galvą vaikinui su raudona striuke. Teisme jis šių parodymų išsižadėjo, sakė buvo labai susijaudinęs, kai tuoj po įvykio jį ilgai apklausai išsivežė policija. Raudoną striukę įvykio metu vilkėjo P.Rastenis.

Vilniečio Tadeušo Zarankos, kuris buvo automobilyje kartu su vėliau nužudytu A.Opuchovičiumi, teismui surasti ir apklausti nepavyko – vyras neatsiima jam siunčiamų šaukimų į posėdį. Teisėja Aušra Bielskė sakė, kad kol kas nesiims šio liudytojo atvesdinimo, pabandys su juo susisiekti telefonu.

Į posėdį buvo atvykusi nužudytojo našlė Jurgita Opuchovičienė. Moteris pareiškė 301 tūkst. eurų ieškinį. Ji prašo 285 tūkst. priteisti kaip neturtinę žalą, o likusius 16 tūkst. eurų – kaip turtinę žalą. Moteris sakė viena dabar auginanti 5 ir 9 metų vaikus, jie kasdien ilgisi tėvo.

„Nežinau, kokią sumą priteisti, kai sulaužomas žmogaus gyvenimas. Mano vaikai neteko tėvo, gyventi labai sunku. Savo vyrą mačiau paskutinį kartą po naktinės pamaino. Jis sakė, kad mašinoje sugedo detalė ir išėjo keisti. Paskambino R. Matašvilio gyvenimo draugė. Aš pasakiau, kad dar miegu, o ji man pasiūlė pažiūrėti, kas darosi, Aš pamačiau, kad labai daug policijos. Sakė, kad tavo vyro gali nespėti nuvežti į ligoninę“,– teismui pasakojo J. Opuchovičienė.

P. Rastenis nuosprendžio laukia būdamas suimtas. Bylos nagrinėjimą teismas tęs spalio 18 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių