Quantcast

„Vilniaus energiją“ valdančio koncerno vadovas: įtarimai - be pagrindo

Vilniuje centralizuotai šilumą tiekiančiai bendrovę „Vilniaus energija“ ir bendrovę „Litesko“ valdančio Prancūzijos koncerno „Dalkia“ vienas vadovų sako neabejojantis, kad šią savaitę paskelbti įtarimai „Dalkia“ įmonėms neturi realaus pagrindo.

„Mes esame tvirtai įsipareigoję vykdyti vietinius įstatymus. Tokia situacija yra ir Lietuvoje, kur mūsų antrinės įmonės “Vilniaus energija„ ir “Litesko„ vykdo visus, tarp jų ir viešųjų pirkimų, įstatymus. Teikiame visą informaciją visoms valstybinėms instucijoms, kurioms privalome teikti“, - penktadienį spaudos konferencijoje Vilniuje sakė „Dalkia“ įmonės „Dalkia Eastern Europe“ valdybos pirmininkas ir prezidentas Jeanas Sacreste'as.

„Todėl esu įsitikinęs, kad tie kaltinimai, kurie atsirado ketvirtadienį, bus labai greitai paneigti“, - kalbėjo J.Sacreste'as.

„Neabejoju, kad ketvirtadienį “Dalkia„ antrinėms įmonėms mesti kaltinimai dėl biokuro pirkimo neturi realaus pagrindo“, - rašoma penktadienį išplatintame J.Sacreste'o komentare dėl šios savaitės įvykių.

Vilniuje centralizuotai šilumą tiekiančioje bendrovėje „Vilniaus energija“ ir jai biokurą tiekiančiose įmonėse, įskaitant „Bionovus“, šią savaitę buvo atliktos kratos.

J.Sacreste'as kalbėjo, jog tokie įvykiai yra naudingi „Dalkia“ konkurentei Suomijos kapitalo bendrovei „Fortum“.

„Panašu, kad mes Lietuvoje tikrai nesame laukiami, nesame sveikinami. Kam tai yra naudinga? Mūsų konkurentams“, - sakė J.Sacreste'as.

„Pažiūrėkime į Vilnių. Kai mes pasiūlėme įrengti Vilniuje naujus biokuro įrenginius, tam kad išspręsti visas plačias problemas ir pasiūlyti visa apimantį diversifikavimo planą, mes gavome pasakymą, kad mūsų pasiūlymas yra blogas ir 500 mln. litų yra per daug. Kai mūsų konkurentas, kuris neseniai pralaimėjo Varšuvoje dėl šilumos tinklų - aš kalbu apie “Fortum„ - pasiūlė pastatyti elektrinę (Lietuvoje - BNS) ir nekalba apie direktyvų sprendimą - tai yra labai gerai. Todėl aš nesuprantu, todėl vienintelis paaiškinimas galėtų būti, kad mes nesame laukiami kaip Prancūzijos investuotojas“, - sakė J.Sacreste'as.

„Plačiąja prasme viskas atrodo taip, lyg mes turėtume perleisti verslą konkurentams ir dar už dyką“, - sakė J.Sacreste'as.

Jis teigė negalintis nei patvirtinti, nei paneigti, jog su „Fortum“ vyksta derybos dėl „Dalkia“ įmonių pardavimo.

„Yra keista, kad tokius išpuolius mes esame priversti patirti tose srityse, kurios yra akivaizdžiai geros šaliai. Atrodo, kad visos problemos yra iš to, kad mes naudojame kurą, kuris yra tris kartus pigesnis nei gamtinės dujos. Panašu, kad jei būtume naudoję dujas, šio susitikimo nebūtų buvę“, - sakė J.Sacreste'as.

Generalinė prokuratūra teigė, jog kratos buvo atliktos, tikrinant ikiteisminio tyrimo duomenis, ar „Vilniaus energija“ tiekiamos šilumos kaina nebuvo dirbtinai didinama, įsigyjant kurą.

Pasak neoficialių šaltinių, jos gali būti susijusios su koncerno „Icor“ valdomos biokuro tiekimo įmonės „Bionovus“ ir „Vilniaus energijos“ sandoriais.

„Vilniaus energija“ savo katilinėse degina daugiausia dujas, kurias perka iš „Dujotekanos“, taip pat biokurą, kurį deginant Vilniuje pagaminama apie 9 proc. visos šilumos energijos. Biokuras perkamas iš koncerno „Icor“ valdomos įmonės „Bionovus“.

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė šių metų pradžioje yra sakiusi, kad „Bionovus“ kuria monopolį biokuro žaliavos tiekimo sektoriuje.

„Icor“ yra netiesiogiai susijusi su „Vilniaus energija“ - „Icor“ akcininkai yra ir „Vilniaus energijos“ bei „Dalkia Lietuvos“ vadovai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių