Trakų padangę skrodė aitvarai

Tęsiant kasmetinę  „žiemos išvarymo“ tradiciją, paskutinę žiemos dieną Trakų pilies prieigose ant Galvės ežero ledo įvyko atviras Lietuvos Jėgos aitvarų čempionato etapas.

Varžybų dalyviai, spaudžiant šaltukui ant ežero ledo rungėsi trijose disciplinose.

Kite CROSS (jėgos aitvarų krosas- red. past.) rungtiems dalyviams, pučiant stiprėjančiam vėjui, pažymėtą trasą teko įveikti du kartus. Bendroje kroso įskaitoje nugalėtojais tapo Alfredas Žalys (snieglentė), Eduardas Silva (snieglentė) ir Tadas Sidaravičius (slidės).

Snieglenčių įskaitoje greičiausias vėl buvo A. Žalys (snieglentė), antroje vietoje liko E. Silva (snieglentė). Bronzą iškovojo Darius Izokaitis (snieglentė).

Laisvojo stiliaus programos rungtyje, sportininkai atlikdami aukštus šuolius ir įvairius manevrus, poromis rungėsi dėl geriausio oro akrobato titulo. Oro karalium tapo Povilas Vaisiauskas.

Pirmą kartą Lietuvoje buvo surengtos ir jėgos aitvarų sprinto varžybos. Dalyviai, pažymėtoje trasoje, įveikdami 200 m. pasiekė oficialų varžybų ir neoficialų jėgos aitvarų Lietuvos greičio rekordą ant sniego 52 km/h.

Rimstant vėjui, atlikę po du bandymus, nugalėtojais tapo du dalyviai, įveikę trasą per 15 sekundžių - tai E.Silva (snieglentė) ir Gediminas Sinkevičius (slidės).

Sprinto nugalėtojai 200 metrų distancijoje metė iššukį ir keturračiui, (700 kub. cm, Yamaha Grizzly). Dvikovos metu užfiksuotas 75 km/h greitis. Parodomojo sprinto nugalėtoju tapo keturratis.

Antroje dienos pusėję švietė saulė, tad varžybų dalyviai ir žiūrovai džiaugėsi įspūdingu reginiu. Varžybų trasos buvo sužymėtos vaizdingoje vietoje, tarp Trakų pilies ir Užutrakio dvaro.

Užkariavę Neringos kopas, Trakų padangę ir Galvės ežerą, varžybų dalyviai ir varžybų organizatoriai klubas Extreme-sports.lt, tikriausiai jau uždarė šios žiemos jėgos aitvarų sporto sezoną.

Šiame straipsnyje: jėgos aitvarai