Quantcast

„Superinė idėja“: mokyklas ir darželius įrengti tuščiuose biuruose

Kodėl negalima įrengti mokyklos ar vaikų darželio tuščiuose biurų pastatuose – idėją per pusryčius su verslininkais iškėlė Vilniaus meras Vilius Navickas.

Idėja Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) atstovams patiko. Mat šiuo metu tiek miesto centre, tiek ir pakraščiuose stovi tuščios patalpos, kurių statybų kompanijoms nepavyksta nei parduoti, nei išnuomoti. Tačiau moksleivių ar darželinukų dykai leisti į jas taip pat nesinori.

„Juk yra mokinio krepšelio lėšos. Jos keliauja paskui vaikus. Reiškia, finansavimas būtų. Suprantama, ne visur galima mokyklas ar darželius įkurti biuruose. Yra vietovių, kur būtina pastatyti naujas mokyklas ir darželius, pavyzdžiui, Balsiuose. Tačiau mokyklų katastrofiškai trūkstant galima panaudoti ir tuščias biurų patalpas. Jeigu žmonės gali tokiuose pastatuose dirbti visą dieną, kodėl mokiniai negali mokytis?“, - svarstė Vilniaus meras.

Idėja sužavėjo ir valdininkus ir verslininkus, tačiau tuoj pat iškeltos galimos kliūtys jos įgyvendinimui. Pirma jų – mokykla ar vaikų darželis privalo stovėti dideliame, 3 ha sklype, kuriame būtų ir vaikų žaidimo aikštelės, ir stadionas.

„Idėja superinė! Tai būtų puikus krizės valdymo planas, tačiau norint jį įgyvendinti, reikia Aplinkos ministerijoje organizuoti darbo grupę mokyklų ir darželių normoms keisti. Jos nekeistos pas mus nuo sovietmečio, o Vakaruose šis principas taikomas jau seniai. Ten labai populiaru vaikų dienos centrus kurti viename pastate su kitomis įstaigomis“, - pavyzdžius žėrė LNTPA valdybos narys bei bendrovės „Eika“ direktorius Robertas Dargis.

Diskusijoje dalyvavusi Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento direktorė Edita Meškauskienė patvirtino, kad idėja gali būti realiai įgyvendinama, tačiau reikia nagrinėti kiekvieną biurą ir potencialios mokyklos atsiradimą jame atskirai.

„Pone Robertai, jūs esate labai išprusęs, tačiau ir vaikų turite. Juk jūs nenorėtumėte, kad jūsų vaikas mokytųsi teritorijoje, kur yra kenksmingos medžiagos?“, - motyvą mestelėjo E.Meškauskienė.

Aplinkos ministerijos specialistės pastaba išvedė iš kantrybės merą Vilių Navicką. Šis pasiūlė palyginti, kokios būklės yra nauji, tačiau tušti biurai ir kiek saugios Vilniaus miesto mokyklos. Visos jos statytos sovietmečiu ir seniau. Iš 300 sostinės mokyklų tik kelios dešimtys renovuotos. Kitos, švelniai tariant, neatitinka jokių higienos normų ir pavojingos vaikų sveikatai.

Baigiantis diskusijai nuspręsta idėjos nepamiršti, organizuoti darbo grupę iš visų suinteresuotų šalių atstovų. Šie išnagrinėtų galimybes, kur būtų galima biurus paversti mokyklomis ir vėliau pateiktų pasiūlymus.


Šiame straipsnyje: mokyklos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių