Savivaldybė: prailgintas grupes jau turi beveik pusė sostinės mokyklų

Į vadinamąsias prailgintas grupes sostinės pradinukai jau gali būti vedami beveik pusėje pradinį ugdymą teikiančių Vilniaus mokyklų, teigia miesto savivaldybė.

Kaip BNS nurodė savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto departamento direktorė Alina Kovalevskaja, apklausus mokyklas, 47 jų nurodė jau organizuojančios visos dienos mokyklos grupių veiklą. Iš viso savivaldybėje yra 120 mokyklų, 99 jų teikia pradinį ugdymą.

„15-oje mokyklų jau nuo pirmųjų dienų –  rugsėjo 4-osios – organizuojama visos dienos mokyklos grupių veiklą. 32 mokyklos pradėjo veikti nuo rugsėjo 5 dienos. Visos likusios įstaigos iki savaitės pabaigos organizuoja ne mažiau nei vieną grupę keturiems pradinių klasių komplektams“, – ketvirtadienį BNS nurodė A. Kovalevskaja.

Anot savivaldybės atstovės, šiuo metu apibendrinami tėvų užpildytų anketų duomenys bei analizuojama, kiek tokių grupių reikia kievienoje įstaigoje.

Ne visos mokyklos pritaria naujai sistemai, ne visi direktoriai nori keisti tai. Vieni mokyklų vadovai susitvarkė gerai su uždaviniais, kiti nelabai.

„Pabrėžiame, kad pačių ugdymo įstaigų vadovai yra atsakingi už visos dienos mokyklos grupių veiklos organizavimą“, – teigė ji.

Savaitės pradžioje sostinė meras naujienų portalui 15min.lt teigė, kad iki šiol pagal verslo liudijimus prailgintose grupėse Vilniaus mokyklose dirbo apie 150 pedagogų, šiemet nemokamai popamokinei veiklai užtikrinti sostinėje reikia kiek daugiau nei 300 specialistų.

Finansuoti prailgintas grupes visiems Vilniaus pradinukams savivaldybės taryba nusprendė liepos pabaigoje, pagal naują tvarką, tėvai nemokamai vaikus po pamokų mokyklose galės palikti iki 18 valandos.

Tačiau tik nedaugelis mokyklų informavo, kad tokias grupes turės jau nuo mokslo metų pradžios, daugelis jų žadėjo jas suformuoti per dvi savaites. Tai sukėlė kai kurių tėvų pasipiktinimą.

Meras Remigijus Šimašius socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino viešą laišką teigdamas, kad Vilnius yra pirmasis miestas, nusprendęs finansuoti prailgintas grupes pradinukams, tačiau laiko pasirengti sprendimo įgyvendinimui tiek savivaldybė, tiek mokyklos turėjo labai mažai.

„Ne visos mokyklos pritaria naujai sistemai, ne visi direktoriai nori keisti tai. Vieni mokyklų vadovai susitvarkė gerai su uždaviniais, kiti nelabai. Vieni komunikavo tiesą, kiti pamelavo. Tai mes dar išsiaiškinsime. Tačiau po mūsų iš anksto suplanuoto dviejų savaičių pereinamojo laikotarpio visi galės džiaugtis rezultatu. Dalis jau džiaugiasi šiandien“, – tikina R. Šimašius.

Šiuo metu sostinėje yra daugiau nei tūkstantis pradinių klasių komplektų. Kaip anksčiau teigė administracijos atstovai, iš viso Vilniuje gyvena per 25 tūkst. 7–10 metų vaikų – jei visi tėvai nuspręstų vaikus leisti į prailgintas grupes, tam reikėtų apie 500 papildomų pedagogų etatų, o iš savivaldybės biudžeto tam būtų skiriama po 0,5 mln. eurų per mėnesį.

R. Šimašius sako, kad savivaldybė sprendimui įgyvendinti per metus planuoja skirti 6 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomonė

nuomonė portretas
Kaunas dabar tvarko gatves, nėra laiko , tokiems dalykams.

Pimoko mama

Pimoko mama portretas
Vilnius , o kada Kauno savivaldybe apsispres steigti mokyklose nemokamas grupes?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių