Quantcast

Prie Rusijos ambasados surengtas piketas dėl veiksmų prieš Lietuvos vežėjus ir pienininkus (papildyta)

Penktadienį prie Rusijos ambasados Vilniuje įvyko piketas prieš Rusijos veiksmus sugriežtinti muitinės patikrinimo procedūras Lietuvos vežėjams ir draudimą įvežti lietuviškus pieno produktus į Rusiją.

Piketą surengęs Jungtinio demokratinio judėjimo (JDJ) vadovas, teisininkas Kęstutis Čilinskas portalui teigė, kad Rusijos veiksmai su Lietuvos verslininkais primena Gruzijos atvejį.„Pradžioje Rusijos valdžiai nepatiko Gruzijos mineralinis vanduo, po to - vynas, vėliau prezidentas ir pernelyg didelė Gruzijos teritorija“, - metų senumo įvykius priminė K.Čilinskas.

Devyni piketo dalyviai Rusijos veiksmus teigė vertinantys „ne tik kaip neadekvačias sankcijas pažeidimų padariusiems Lietuvos verslininkams, tačiau kaip Rusijos išpuolį prieš Lietuvos ekonominį saugumą".

K.Čilinskas negailėjo kritikos ir Lietuvos politikams. Anot jo, politikai pasyviai žvelgia į susidariusią situaciją, o tai galima vertinti kaip baimę didžiojo kaimyno atžvilgiu.

JDJ surengtame pikete dalyviai ragino Rusijos valdžią nutraukti muitinės karą prieš Lietuvą, taip pat būti demokratiška kaimyne ir stabdyti žmogaus teisių gynėjų žudynes.

Piketo dalyviai išreiškė nepasitenkinimą ne tik dėl Rusijos veiksmų pastarosiomis dienomis, bet ir priminė žalos po II pasaulinio karo atlyginimo klausimą.

JDJ dalyviai išsiuntė protesto laišką pačiam Rusijos ambasadoriai, kviesdami jį išeiti, tačiau Rusijos diplomatas pikete nepasirodė.

Portalas primena, kad dėl sugriežtintų muitinės procedūrų keli šimtai Lietuvos krovininių automobilių jau antrą savaitę yra įstrigę Latvijos ir Rusijos pasienyje, eilės ištįsusios keliolika kilometrų.

Rusijos federalinė muitinės tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad yra pasirengusi sušvelninti muitinės procedūras Lietuvos vežėjams mainais į 29 Lietuvos įmonių, kurios kaltinamos nuolatiniais pažeidimais, veiklos apribojimą vežant krovinius į Rusiją.

Tuo metu Rusijos žemės ūkio produkcijos ir maisto produktų kokybės kontrolės tarnyba informavo apie ketinimus siųsti savo inspektorius į Lietuvos pieno perdirbimo įmones, norinčias produkciją eksportuoti į Rusiją. Tarnybos atstovas spaudai Aleksejus Aleksenenka patvirtino, kad keturių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių produkcijos - sūrių, grietinės ir varškės - importas į Rusiją „laikinai apribojamas" nuo rugpjūčio 17 dienos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių