Quantcast

Pasiūlymas A.Zuokui: Žaliojo tilto skulptūras padovanokite V.Putinui

Vilniaus meras arba kultūros ministras turėtų kreiptis į Kultūros vertybių globos tarybą ir taip pagaliau išspręsti „stalininių“ Žaliojo tilto skulptūrų klausimą, tereikia tik politinės valios. Tik einant tokiu keliu galima pasiekti, kad Žaliasis tiltas ir ant jo esančios skulptūros būtų išbraukti iš saugotinų kultūros paveldo objektų sąrašo. Tada atsirastų galimybė sovietines skulptūras pašalinti. Tokios nuomonės laikosi buvęs kultūros viceministras Donatas Valančiauskas.

„Kreiptis į Kultūros vertybių globos tarybą gali pats ministras. Jei jis paprašytų jas iš saugotino kultūros paveldo sąrašų jas išbraukti, manau, jo prašymas būtų patenkintas. Aš nežinau precedento, kuomet globos taryba nebūtų atsižvelgusi į ministro prašymus. Čia reikalinga tik labai aiški politinė valia“, –  portalui diena.lt tvirtino D. Valančiauskas.

Kitas kelias – į globos tarybą galėtų kreiptis arba Vilniaus meras, arba miesto taryba. „Reikia vienąsyk labai aiškiai apsispręsti ir geriausia, kad tai padarytų pats miestas, arba ministerija. Geriau, žinoma, būtų, kad tai padarytų pats miestas. Tada skulptūras būtų galima išvežti į Grūto parką, kur jos ir toliau tinkamai galėtų atlikti savo funkcijas“, –  kalbėjo kultūrininkas.

D. Valančiauskas laikosi nuomonės, kad Žaliasis tiltas su skulptūromis nėra „joks didelis meno kūrinys ar vertybė“. Buvęs kultūros viceministras primena, kad tai nėra Lietuvos kultūros paveldas. „Manau, kad daliai vilniečių tos skulptūros yra kaip svetimkūnis“, - įsitikinęs jis.

Viena išeičių – padaryti miestiečių apklausą – pirmąsyk Vilniuje surengti plebiscitą dėl Žaliojo tilto skulptūrų ateities. Tačiau tai taip pat gali nuvesti į aklavietę. D. Valančiauskas svarstė, kad plebiscituose dažniausiai dalyvauja pati aktyviausia visuomenės dalis, tačiau priminė, kad tai gali būti ir Antrojo pasaulinio karo veteranai.

„Rusijoje artėja V. Putino inauguracija, kuri bus gegužę. Tai puiki proga pasveikinti Vilniui Rusijos prezidentą padovanojant Maskvai Žaliojo tilto skulptūras“, –  šaipėsi D. Valančiauskas.

Dienraštis „Vilniaus diena“ jau rašė, kad miestas niekaip neapsisprendžia, renovuoti Žaliojo tilto skulptūras ar ne.

Skylės, byrantys dažai, įskilimai – taip šį pavasarį pasitinka Žaliojo tilto skulptūros. Ir vėl verda diskusijos, ką su jomis daryti: griauti, remontuoti ar tiesiog palikti, kad sunyktų savaime ir nusineštų paskutinius prisiminimų apie okupaciją likučius.

„Žaliasis tiltas su skulptūromis yra saugomas, tai yra kultūros paveldo dalis, todėl skulptūras reikia ne griauti, bet tvarkyti“, – taip jau metus kartoja Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Apie būsimą Žaliojo tilto skulptūrų rekonstrukciją kalbama nuo praėjusių metų rudens, tačiau kada darbai galėtų prasidėti, kol kas nežinoma. Gal miestas apsisprendė skulptūras palikti tiesiog likimo valiai?
„Dievulis ją žino, tą rekonstrukciją. Tų skulptūrų būklė, galima sakyti, dabar stabili, pavojaus eismui ir saugumui nėra. Žinoma, estetinis vaizdelis labai prastas – skulptūras reikia dažyti, ką nors daryti“, – „Vilniaus dienai“ aiškino Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas.

Kaip skulptūros būtų restauruojamos, jau yra aptarta, tačiau projektas – vis dar neparuoštas.


Šiame straipsnyje: Žaliasis tiltas

NAUJAUSI KOMENTARAI

pakliuvo

pakliuvo portretas
zuokas - dabar tai tikrai turės apsispręsti

Dangė

Dangė portretas
Geriau tą šlykštų vamzdį Zuokui į langą.

Užbaikime

Užbaikime portretas
Skulptūras Putinui o vamzdį Zuokui į....
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių