Quantcast

Koncertas Vilniaus Brodą išpopuliarinusiam maestro V. Kernagiui

Muzikiniai susitikimai ant Vytauto Kernagio suolelio, priešpiečiai su hipiais, koncertas, spektaklis – šeštadienį vilniečiai buvo kviečiami prisiminti, sužinoti, išgirsti apie Vilniaus Brodą.

Vilniaus Brodas – tai dabartinis Gedimino prospektas. Praėjusio šimtmečio 8–9 dešimtmetyje čia susirinkę laisvos sielos menininkai ir šiaip smalsi jaunuomenė muzikuodavo ar tiesiog klausydavosi tuo metu populiarios „The Beatles“ muzikos.

Pagrindinė Vilniaus gatvė tapdavo smagių susitikimų vieta, kur net ir stebint akylai sovietinio saugumo akiai atvirai išsipasakodavo, dalydavosi kultūrinėmis naujienomis arba tiesiog „šlifuodavo“ prospektą nuo vieno galo iki kito.

Projektas „Vilniaus Brodas gyvas“ Vilniaus mokytojų namų iniciatyva rengiamas trečius metus. Jo pagridinis tikslas, pasak organizatorių, – ne rekonstruoti buvusią sovietinę dvasią, o gyvai papasakoti apie laikotarpį, kuris mūsų kultūrai yra tarsi reiškinys, davęs iškilias muzikos, kino, literatūros asmenybes.

Brodo pavadinimas kilo nuo rusiško žodžio „бродить“ – klaidžioti, vaikščioti, bastytis ir pan.
Brodą labiausiai išpopuliarino amžinatilsį Vytautas Kernagis, dažnai jį minėdamas savo kalbose. Beje, šiemet kaip tik minime 60-ąsias V. Kernagio gimimo metines.

Vienas „Vilniaus Brodas gyvas“ renginių „Brodo Dulkių vyno išgerk už šešėlius...“ – prisiminimų ir poezijos valanda – buvo skirtas poetui Rimui Burokui atminti. Susirinkę poeto artimieji, draugai ir gerbėjai dalijosi mintimis apie jį, apie senąjį gerąjį Brodą, apie vienu metu egzistavusias tarsi dvi grupes – R. Buroko ir V. Kernagio – viena labiau literatų, kita – muzikuojanti.

„Kalbama apie tą patį laikotarpį, tą pačią mintį, idėją ir tuos pačius hipių laikus, bet V. Kernagio rate nepamatysite nei R. Buroko, Arkadijaus Vinokuro, kitų. Vilniaus Brodas, žiūrint iš to teritorinio statuso pozicijos, – prospektas, čia tikrai sukdavosi ir R. Buroko kompanija, ir V. Kernagio. Man regis, lankytasi tose pačiose kavinėse, brangesnis ar pigesnis vynelis gertas. Tai buvo tarsi vienas pasaulis, bet tuo pačiu ir du“, – sakė vienas diskusijos dalyvių.

Jų teigimu, šiandien Gedimino prospektas yra kitoks. Aštuntajame dešimtmetyje Vilniaus Brodas buvo kur kas gyvesnis.

Suteikiant gyvasties renginiui, vilniečiai ir miesto svečiai galėjo užsukti į keturias Lukiškių aikštėje ir jos prieigose įkurtas vietas: Brodo skaityklą – skaityti, vartyti ir šiaip ramiai pabūti, bufetą – pavalgyti, atsigerti ir pailsėti, plokštelinę v pabendrauti, įsigyti ir prisiminti, fotoateljė v nusifotografuoti ir atminčiai palikti.

„Vilniaus Brodas gyvas“ renginius šiek tiek aptemdęs lietus pagaliau liovėsi. Netrukus Lukiškių aikštėje pastatytoje scenoje (20 val.) prasidės koncertas „Dainos“ teatras vėl", skirtas V. Kernagio gimtadieniui.

Dalyvauja Andrius Kulikauskas, Indrė Dirgėlaitė, Gediminas Storpirštis, Ainis Storpirštis, Aidas Giniotis, Juozapas Liaugaudas, Martynas Enčius.

Gros A. Kulikausko grupė: Domas Žostautas (bosinė gitara), Vytis Vainilaitis (mušamieji), Gintaras Šulinskas (elektrinė gitara), Rasa Vosiliūtė (smuikas), Ramūnas Zakaras (altas), Onutė Švabaitė (violončelė), Ugnė Bakanauskaitė (pritariantysis vokalas), Jurgita Kričėnaitė (pritariantysis vokalas), Tomas Stravinskas (pritariantysis vokalas).



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių