Quantcast

Buvęs ''Vilniaus vandenų'' vadovas B.Miežutavičius liko nenubaustas

Teismas atmetė prokurorų prašymą už įmonės turto pasisavinimą nuteisti buvusį ''Vilniaus vandenų'' vadovą Bronių Miežutavičių bei nubausti jį pinigine bauda.

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį atmetė Vilniaus apygardos prokuratūros skundą, BNS sakė teismo atstovas Gintaras Stalnionis. Sprendimas gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Bylą nagrinėjusios teisėjų kolegijos pirmininkės Teresėlės Kazlauskienės padėjėja Andželika Vosyliūtė BNS sakė, jog skundas iš esmės atmestas dėl suėjusio senaties termino.

Šiemet sausio 4 dieną suėjo penkerių metų senaties terminas dėl B.Miežutavičiaus patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. Būtent tą dieną prieš penkerius metus buvo padarytas pavedimas.

B.Miežutavičius į teisėsaugos nemalonę pateko, kai 2007 metais sausio 2 dieną pasirašė įsakymą, kuriuo sau skyrė keturių vidutinių atlyginimų dydžio priedą - 35 tūkst. 830 litų. Po dviejų dienų į jo mokėjimo kortelę buvo pervesti beveik 24 tūkst. litų (atskaičius mokesčius).

Teismo nutartyje taip pat rašoma, jog nepaisant suėjusio senaties termino, atsižvelgiant į B.Miežutavičiaus veiksmus, prokurorai prašė įvertinti tuometinio vadovo veiklą ne pagal tą Baudžiamojo kodekso straipsnį.

Anot teismo, B.Miežutavičius užmokestį sau išsimokėjo pagal Vilniaus miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukcijos ir plėtros projektą, kuris finansuotas iš trijų šaltinių: Europos Sąjungos, Europos investicijų banko paskolos ir valstybės biudžeto lėšų, todėl nėra pagrindo B.Miežutavičiaus veiksmų laikyti kaip būtent „Vilniaus vandenų“ turto pasisavinimu. Prokurorai, anot teismo, prašė įvertinti tuometinio vadovo veiklą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, draudžiantį pasisavinti jo žinioje buvusį svetimą turtą, tačiau ne pagal straipsnį, kuris draudžia valstybės tarnautojui piktnaudžiauti tarnybine padėtimi.

„Pažymėtina, kad šiuo atveju B.Miežutavičiaus veiksmuose įžvelgtini nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 228 straipsnyje, požymiai, tačiau vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodeksu teismas patikrina bylą tiek, kiek to prašoma apeliaciniuose skunduose“, - rašoma teismo nutartyje.

B.Miežutavičius sau papildomą atlyginimą susimokėjo už „papildomus darbus ruošiant informaciją Europos Komisijai“ pagal vieno įmonės projektų vadovų tarnybinį pranešimą, rašoma teismo nutartyje. Prokurorai už tai prašė direktorių nubausti 7,8 tūkst. litų bauda.
2010 metais lapkričio 24 dieną Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas nusprendė, kad buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas viršijo savo įgaliojimus, pažeidė Akcinių bendrovių įstatymą ir bendrovės įstatus, kai pasirašė minėtą įsakymą.

Tačiau, šio teismo manymu, B.Miežutavičius padarė ne baudžiamąjį nusikaltimą, o drausminį nusižengimą.

Vilniaus apygardos prokuratūra manė, kad išteisinamasis nuosprendis turi būti panaikintas ir buvęs ''Vilniaus vandenų" vadovas turi būti pripažintas kaltu. Prokurorė Jorūnė Žeberskienė anksčiau teigė, kad žemesnės instancijos teismas netinkamai taikė baudžiamąjį įstatymą, todėl jo išteisinamasis nuosprendis turi būti panaikintas.

B.Miežutavičius teismo prašė atmesti prokuratūros skundą. Jo advokatas Juozas Gaudutis anksčiau tvirtino, kad turi būti paliktas išteisinamasis nuosprendis, o pati byla nutraukta suėjus patraukimo baudžiamojon atsakomybėn terminui.

B.Miežutavičius anksčiau BNS tikino, kad be reikalo „tampomas“ po teismus, nes ''Vilniaus vandenis" paliko kaip pelningą įmonę, o ateidamas dirbti 1997 metais ją esą rado skendinčią skolose.

B.Miežutavičiaus byla po teismus klaidžioja jau kelerius metus. Ji jau kartą nagrinėta Vilniaus apygardos teisme, paskui ją peržiūrėjo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip

Taip portretas
O kada kas buvo nubaustas?

dzukas

dzukas portretas
Kada savi -savus sodina ,jie tik dalinasi.

juozas

juozas portretas
Kažin kas taip užvilkino bylą?
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių