Quantcast

Antras „Mados infekcijos“ vakaras: nuo kiaulių gripo iki melancholijos

Penktadienio vakarą Šiuolaikinio meno centre vėl rinkosi mados mylėtojai. Antrą festivalio „Mados infekcija“ vakarą pristatytos dar septynios kolekcijos.

Futurizmas, mezginiai, kiaulių gripas

Penktadienio vakarą vilniečius ir miesto svečius su ateinančio rudens ir žiemos tendencijomis supažindino net trys svečiai iš užsienio. Pirmoji jų buvo dizainerė Jevgenija Malygina, kurianti vieniems ryškiausių ir paslaptingiausių Sankt Peterburgo mados namų „Pirosmani“. Jų vizitinė kortelė – sudėtingos asimetriškos formos, grakščios drapiruotės, griežtas europietiškas ir laisvas rytietiškas kirpimas.

Mados namų pristatyta kolekcija sukurta apokaliptinio futurizmo stiliumi. Daugialypės architektūrinės formos paverčia drabužius fantastiniais, kone ne iš šio pasaulio. Kolekcijoje spalvoms nesuteikiama nė mažiausia galimybė, tik baltos spalvos proveržiai pabrėžia visa apimančios juodumos gylį.

Daugiausia vyrams kurianti mados namų „C/Bruerberg“ dizainerė norvegė Camilla Bruerberg įkvėpimo semiasi tiek iš tradicinių dirbinių, tiek ir šiuolaikinės visuomenės kūrinių.  Jos 2012-2013 m. rudens-žiemos kolekcija skirta jaunatviškiems vyrams.

„Šią kolekciją vyrams įkvėpė nostalgija vaikystei, kurioje pinasi žaismingas gamtos elementų ir gyvenimo mieste kontrastas. Tai atsispindi kolekcijos deriniuose – rankų darbo audiniuose, senuose ir moderniuose motyvuose, raštuose, mezginiuose. Kolekciją kūriau jaunatviškiems vyrams, todėl joje dominuoja šviesių rudens rytų spalvos.

Tekstūroje galima pajusti smėlio smiltelių rupumą, o kai kur aptiksite metalo atspalvių“, –  kolekciją apibūdino dizainerė.

Ir trečiasis penktadienio vakaro svečias iš užsienio – vienas 2011 m. „Mados injekcijos“ nugalėtojų dvidešimtmetis estas Hansas Henrikas Vallimäe. Tada vaikinas visus šokiravo išleidęs į sceną modelį su padėklu, ant kurio buvo kiaulės galva. Toks simbolis ne veltui, jo kolekcija „ H1N1 [HORNY1NYMPHO1]“ – apie kiaulių gripą.

„Kiaulių gripas sugrįžo. Žmonės tai žino ir negali nuslėpti. Jie negali užgniaužti noro žinoti. Ar yra nuo ligos vaistai? Ar jie nori būti išgydyti? Tikriausiai ne. Jie yra žmonės...“ – taip savo kolekciją pristatė pats autorius.

Duetų paradas

Auša Urbanavičiūtė ir Diana Kuzmickaitė – dizainerių duetas,  festivalyje dalyvaujantis ketvirtą kartą. Šiuo metu Londone gyevnanti A.Urbanavičiūtė ir Lietuvoje kostiumus teatrui ir reklamoms kurianti D.Kuzmickaitė penktadienį pristatė kolekciją „Grupuotė RŪTA“.

Podiumu žygiavo ir dueto „Tribe“ – vieno praėjusių metų „Mados injekcijos“ nugalėtojų – modeliai. Jaunos dizainerės Marina Žuravliova ir Donata Maldonytė siekia kurti dėvimus drabužius, kurie gyventų savo gyvenimą kitų rankose.

„Ieškome sprendimų dekoravimui, audinių junginiams, subtilioms detalėms. Didžiausia aistra tapo audinių marginimas. Ieškome įvairių būdų, kaip perkelti norimą ornamentą, vaizdą ant audinio. Pagarbą ir pirmenybę teikiame rankų darbui“, - sakė kolekcijos „Woodsy“ („Miškinis“ – angl.) autorės.

Pasak dizainerių, šią kolekciją įkvėpė Skandinavijos šalių gamta, natūralumas, kalnai, ornamentai, žmonės ir barzdoti vyriškiai. Pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu tapo medis, jo gyvumas ir įvairiapusiškumas. Kolekcija unikali medžio ornamentu dekoruotais audiniais.

„Mūsų kolekcijos vyras pririštas prie gamtos, kalnų, vėjo, medžių. Bet atskleidžiama ir šamaniškoji jo pusė, kuri nudažo medį ryškiomis, nebūdingomis medžiui spalvomis“, – teigė dizainerės.

Melancholija ir jos priešingybė

Išskirtinai vienetinius gaminius kurianti dizainerė Diana Paukštytė po vasaros prasidėsiantį šaltąjį laikotarpį nutapė melancholiškomis spalvomis. Nors melancholija yra būsena, pasireiškianti liūdna savijauta, depresija, entuziazmo, energijos trūkumu, prancūzų rašytojas Victoras Hugo ją traktavo kaip „laimę būti liūdnam“.

D.Paukštytės pristatytoje kolekcijoje „Melancholija“ vyrauja tamsios spalvos, drapiruoti audiniai, kampuotos formos, destruktyvūs elementai, asimetriškos linijos. Drabužiuose dizainerė siekė perteikti rudenišką jausmą, kai kyla egzistenciniai klausimai, akivaizdžiau juntamas būties laikinumas, susimąstoma apie visa ko prasmę. Ji skirta dažnai į apmąstymus pasineriantiems žmonėms, kuriems vidiniai išgyvenimai yra itin svarbūs.

Geriausios mintys dizainerę Sandrą Straukaitę aplanko senamiesčio studijos palėpėje, naktimis. Būtina sąlyga kurti yra šiluma. Todėl įvairios kepurės, padedančios mąstyti ir neišbarstyti minčių, yra vieni mėgstamiausių dizainerės aksesuarų. Pavasarinėje „Mados infekcijoje“ dizainerė visiems tarsi siūlė atsipalaiduoti, jaustis patogiai ir lengvai.

„Neapsikrauti naujais medžiagų rulonais, sunaudoti viską, kas per N metų nugulė aštuoniose lentynose – kūrybinis iššūkis ir sportinis interesas. Sporto bazė – turtinga erdvė laisvoms interpretacijoms be rimtų įsipareigojimų. Su treningais. Lengvai ir be streso, kraujospūdis kaip kosmonautų“, - taip apie savo kolekciją „PYOKO PYOKO // strykt pastrykt“ sakė festivalio idėjos autorė S.Straukaitė.

Šeštadienio vakarą išvysite

Šiandien Šiuolaikinio meno centre įvyks paskutinis – trečiasis „Mados infekcijos“ vakaras. Savo kolekcijas pristatys Eglė Čekanavičiūtė, Jurgita Januškevičiūtė, „D.EFECT“, svečiai iš Suomijos „Ivana Helsinki“, Norvegijos – Kristina Vikøren ir Švedijos – „Josefinstrid“.

Pirmą kartą specialiai į „Mados infekciją“ atvyko madai skirto kanalo „Fashion TV“ atstovai. Jie fiksuoja visas renginio akimirkas, o šįvakar pristatys „Fashion TV“ kolekciją „I Love Fashion“.


Šiame straipsnyje: Mados infekcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių