Quantcast

Ukrainietis dailininkas: lietuvės – tiesiog nuostabios

  • Teksto dydis:

Tarptautinės moterų dienos išvakarėse, t. y. kovo 7-ąją, Vilniaus rotušėje atidaroma Lietuvoje daugiau nei 30 metų Lietuvoje gyvenančio ukrainiečių dailininko Piotro Kostino ir jo 11 mokinių darbų paroda.

Renesansinės tapybos technikos subtilybių suaugusiuosius mokantis dailininkas sako, kad šią datą parodos atidarymui pasirinko neatsitiktinai: „Daug metų gyvendamas Lietuvoje įsitikinau, kad šios šalies moterys yra tiesiog nuostabios. Joms ir skiriu šią parodą.“

Moko tapyti suaugusius

Išraiškingų veido bruožų menininkas, kurį galima pamatyti įvairiose reklamose, juokiasi, kad dėl tokių savo minčių ir bendro požiūrio į dailiąją lytį, yra neretai pavadinamas feministu: „Nekabinu makaronų ir nemeluoju. Iš tiesų nuoširdžiai žaviuosi Lietuvos moterimis. Juk ir Lietuvoje atsiradau neatsitiktinai – atvažiavau gyventi paskui mylimą lietuvę.“

Nekabinu makaronų ir nemeluoju. Iš tiesų nuoširdžiai žaviuosi Lietuvos moterimis. Juk ir Lietuvoje atsiradau neatsitiktinai – atvažiavau gyventi paskui mylimą lietuvę.

Neatsitiktinumas, matyt, yra ir tai, kad 2014 m. Vilniuje jo įkurtos, išskirtinai suaugusiems skirtos, privačios dailės mokyklos mokinių daugumą taip pat sudaro moterys. Dvejose Rotušės erdvėse bus eksponuojama apie 50 geriausių P.Kostino ir jo mokinių darbų. Pasak dailininko, jo meno mokykloje renesansinės tapybos technikos pagrindų mokosi įvairiausių profesijų atstovai, tarp mokinių yra ir verslininkų.

„Kodėl mokau tik suaugusiuosius? Mano itin mėgstama XVI-XVII a. olandų dailininkų naudota technika, kurią iš kitų išskiria ypatingas skaidrumas šešėliuose ir reljefinė tapyba šviesoje, yra labai sudėtinga. Kiekvienas darbas reikalauja daug kantrybės ir kruopštumo, kuris vaikams nebūdingas. Ši paroda – mano mokinių pasiektų rezultatų apibendrinimas. Žmonės, kurie pas mane mokosi, yra tarsi mano apaštalai. Apskritai mano mokykla iš principo labai panaši į tas Renesanso laikų dirbtuves, kuriose didieji tapybos meistrai mokė savo mokinius“, – šypsosi P.Kostinas.

Sukūrė savo mokymo sistemą

Vienas dailininko mokinių, mažosios plastikos skulptorius Edvinas Busarovas sako P.Kostino meno mokyklą pradėjęs lankyti todėl, kad norėjo patobulinti savo tapybos techniką, o ypač jam norėjosi pasigilinti į spalvų komponavimą.

„Piotras kaip mokytojas man pasirodė labai įdomus. Kadangi pats daug laiko studijavo renesansinę tapybą, tai visą savo patirtį labai profesionaliai ir altruistiškai jis dabar perduoda savo mokiniams. Mokymas vyksta pagal jo paties sugalvotą sistemą, kuri leidžia mokytis labai koncentruotai, tačiau tuo pat metu ir be įtampos: negaištant laiko nesvarbiems dalykams, o maksimaliai sutelkiant dėmesį į dalyko esmę. Tokiu būdu mokiniai per gana trumpą laiką pasiekia stulbinamų rezultatų. Pradedantieji ir pažengusieji studijoje jaučiasi lygūs. Paties mokymo pagrindinė idėja yra tokia, kad pirmiausia reikia išmokti gerai tapyti, pabandyti kopijuoti žymiausius pasaulio kūrinius, o tik vėliau užsiimti autorine tapyba“, – pasakoja E.Busarovas.

Pasak jo, P.Kostino meno mokykloje visada tvyro labai demokratiška, laisva atmosfera, mokytojas niekada nedaro pastabų, kurios žemintų ar pašieptų studentą, todėl visi tapo drąsiai, nekompleksuodami, kas ypač skatina greitą tobulėjimą ir kūrybingumą.

Pasak studijos įkūrėjo P.Kostino, parodoje galima bus pamatyti įvairiausių žanrų kūrinių – pradedant peizažais, baigiant portretais. Ateisiantieji į parodą išvys Jano van Eycko, Michelangelo Merisi da Caravaggio, Roberto Huberto, Jano Vermeerio bei kitų didžiųjų dailininkų paveikslų studijos mokinių tapytas kopijas. Taip pat parodoje bus galima pamatyti išraiškingą, rafinuotą paties P.Kostino autorinę kūrybą. Pats dailininkas savo kūrybą įvardija kaip „mistinį-romantinį realizmą“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Lietuvoje lietuvės kol kas nuostabiausios??? Nežinojau:DDD
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių