Avarijų statistika kelia nerimą

Eismo saugumo specialistai džiaugiasi, kad Lietuvos keliuose pavyko gerokai sumažinti žuvusiųjų skaičių, tačiau bendras eismo įvykių ir sužeistųjų juose skaičius auga antrus metus iš eilės, o eismo saugumą vertinantys asmenys bando išsiaiškinti, kuo vieni sužeistieji skiriasi nuo kitų.

Šiek tiek skaičių

Praėjusiais metais Lietuvos keliuose, preliminariais duomenimis, pavyko išsaugoti 53 gyvybes. Jeigu per 2015 m. eismo įvykiuose žuvo 242 asmenys, tai pernai – 189. Toks pasiekimas džiuginantis, tačiau, kalbant apie saugumą keliuose, nerimą kelia kitos dvi skaičių eilutės – eismo įvykių ir sužeistųjų juose skaičius. 2015 m. užfiksuoti 3 tūkst. 33 eismo įvykiai, o pernai jų skaičius šoktelėjo net 8,4 proc, iki 3 tūkst. 289. Labai panašiai keitėsi ir sužeistųjų skaičius – užpernai keliuose buvo sužeisti 3 tūkst. 594 žmonės, o iki praėjusių metų gruodžio paskutinės dienos sužeistųjų skaičius pasiekė 3 tūkst. 884. Tai 8,1 proc. daugiau.

Preliminarūs skaičiai džiugina žvilgtelėjus ir į eismo įvykių statistiką Kaune bei Kauno apskrityje. Palyginti su 2015 m., praėjusiais metais eismo nelaimės keliuose pasiglemžė 24 žmonių gyvybę – 15 mažiau nei 2015 m., kai keliuose Kauno apskrityje žuvo 39 eismo dalyviai, arba du kartus mažiau, jeigu praėjusių metų skaičius lygintume su 2012 m. skaičiais. Tarp žuvusiųjų beveik pusę (11 žuvusiųjų) sudaro pėstieji. Iš jų devyni žuvo tamsiu paros metu eidami keliu be atšvaito. Žuvusiųjų amžiaus vidurkis – 56-eri metai. Kauno apskrityje pernai taip pat žuvo penki vairuotojai, šeši keleiviai, vienas dviračio vairuotojas (82-ejų metų) ir vienas motociklininkas.

Vertinant eismo įvykių statistiką, Kauno mieste tokių didelių pokyčių nematome. 2015 m. Kauno gatvėse žuvo 11 žmonių, o pernai – dešimt. Tarp žuvusiųjų – septyni pėstieji, du keleiviai ir vienas motociklininkas. Jeigu išskirtume Kauno rajono statistiką, pamatytume, kad čia ji itin pagerėjo. 2015 m. Kauno rajone buvo 16 žuvusiųjų, šiemet – šeši. Iš jų trys pėstieji, po vieną keleivį, vairuotoją ir dviračio vairuotoją.

Dviratininkai ir pėstieji

Kauno kelių policijos valdybos (KKPV) viršininkas Danas Česnauskas pabrėžė, kad didžiausią dalį žuvusiųjų Kauno mieste sudaro pėstieji, todėl šiemet itin daug dėmesio bus skiriama jų saugumui keliuose užtikrinti.

"Negalime sakyti, kad dabar dėmesį kreipsime vien tik į pėsčiuosius, nepamiršime ir vairuotojų, nes nuo greičio, kuriuo jie važiuoja, priklauso ir tai, ar po susidūrimo su transporto priemone pėsčiasis liks gyvas", – pabrėžė pašnekovas. D. Česnausko teigimu, susidūrus pėsčiajam ir transporto priemonei, kurios greitis ne didesnis kaip 50 km/val., pėsčiajam yra 30 proc. išgyvenimo galimybė, tačiau vos tik automobilio greitis padidėja 10 km/val. pėsčiojo išgyvenimo tikimybė sumažėja kelissyk.

Eismo įvykiai su dviratininkais statistiką pablogino maždaug 4 proc.

Stebint pėsčiųjų elgesį kelyje nebus pamiršti ir dviratininkai, kurių saugus dalyvavimas eisme pareigūnams taip pat yra nemenkas iššūkis, nes šių dviračių priemonių vairuotojų mieste smarkiai daugėja, ir jeigu anksčiau policijos pareigūnai dažniausiai fiksuodavo dviratininko ir motorinės transporto priemonės susidūrimo atvejus, tai šiemet jose jau galima rasti pranešimų apie eismo įvykius, kuriuose dalyvavo dviratininkas ir pėsčiasis, arba kai susidūrė du dviratininkai.

"Tokie susdiūrimai taip pat klasifikuojami kaip eismo įvykiai. Mano skaičiavimais, eismo įvykiai su dviratininkais sužeistųjų eismo įvykiuose statistiką pablogino maždaug 4 proc.", – "Kauno dienai" sakė KKPV viršininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Paprasciau

Paprasciau portretas
Automobiliai naujesni, saugumo lygis avarijos metu geresnis - todel ir zuvusiu maziau, nors avariju ir daugiau

savęs apgaudinėjimas

savęs apgaudinėjimas portretas
kodėl neskaičiuojamas-neskelbiamas statistikos dėmuo nuo santykinio gyventojų skaičiaus? Ar kai liks 1 mln. žmonių irgi girsėmis sumažėjusiu rekordiniu mirtingumu keliuose...

o gatvių priežiūra artėja į nulinį lygį (vsio zakonno)

o gatvių priežiūra artėja į nulinį lygį (vsio zakonno) portretas
na taip, mokesčiai ir kainos kyla,
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių