Quantcast

Prieš išvykdamas emigrantas Lietuvoje apsiperka vidutiniškai už 200 eurų

  • Teksto dydis:

Emigrantai – paspirtis Lietuvos ekonomikai ne tik dėl siunčiamų piniginių perlaidų, bet ir dėl čia įsigyjamų ir išsivežamų prekių.

Pirmą kartą prekių judėjimo mastus siekęs įvertinti tyrimas parodė, kad absoliuti dauguma (94 proc.) emigravusių lietuvių prieš išvykdami apsiperka Lietuvoje. Į naująją tėvynę per vieną važiavimą išsivežama prekių už vidutiniškai 195 eurus.

Vien įvertinus keturiose šalyse (Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Airijoje ir Švedijoje) gyvenančių lietuvių emigrantų kiekį, išeitų, kad grįždami vidutiniškai dukart per metus Lietuvoje išsivežimui jie įsigyja prekių už beveik 80 mln. eurų. Tai beveik tiek, kiek siekia metinė Šiaulių „Akropolio“ parduotuvių apyvarta.

„Prekių išsivežimą skatina kelios priežastys: du iš trijų emigrantų nurodo, kad vežasi tokių produktų, kurių užsienio šalyse nėra. Kas antras lietuviškus produktus veža kaip lauktuves. Ekonominės priežastys taip pat svarbios – pusė emigrantų teigia taip siekiantys sutaupyti, nes analogiškos prekės užsienyje kainuoja brangiau, kas penktam tai – papildomas uždarbis, nes atsivežtus produktus kitoje šalyje parduoda brangiau“, – sako tyrimą atlikusios rinkodaros tyrimų bendrovės „Synopticom" direktorius Liutauras Daugirdas.

Kas dešimtas grįžta tik apsipirkti

Kas septintas (14 proc.) apklaustas emigrantas prisipažino, kad prekių iš Lietuvos gabenimas ir pardavimas užsienio šalyje padengia dalį ar net visas kelionės į gimtinę išlaidas. Net kas dešimtam (10 proc.) apklausoje dalyvavusiam emigrantui prekių įsigijimas Lietuvoje yra pagrindinė priežastis, dėl kurios jis grįžta į Lietuvą.

Vieną iš trijų (37 proc.) išvykusių lietuvių apsipirkimas Lietuvoje veikia kaip papildoma paskata dažniau apsilankyti gimtinėje. Pusė (53 proc.) apklaustųjų nurodė, kad dėl apsipirkimo galimybės į Lietuvą dažniau nekeliauja.

„Skaičiai labai įdomūs – išeina, kad yra tam tikra dalis emigrantų, kurie kursuoja tarp Lietuvos ir užsienio valstybių ir gabena iš Lietuvos pigesnes prekes. Šiuo atveju Lietuvai tokia veikla naudinga – skatina mažmeninę prekybą, vidaus gamybą, mokesčiai papildo Lietuvos biudžetą“, – sako L. Daugirdas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Siaip

Siaip portretas
Tai samone. Bent jau as vezuosi maisto produktus nes tai ka europoje jais vadina vargu ar maistu pavadinsi ir kaina reiksmes neturi.

Cc

Cc portretas
Nesamone..ka veztis is lietuvos jei kainos trigubos nei europoj
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių