Quantcast

Finansų ministerijos optimizmas: atlyginimai augs gerokai sparčiau nei kainos

Finansų ministerija trečiadienį pristatė Lietuvos makroekonomines prognozes. Finansų ministras Vilius Šapoka pasidžiaugė, kad Lietuvos ekonomika auga sparčiau nei buvo prognozuota.

„Gera žinia ta, kad ekonomika šiemet auga sparčiau nei prognozavome – stiprėja mūsų vidaus paklausa, sparčiai auga atlyginimai, investicijos, užimtumas. Stiprybės šiemet semiamės labiau iš vidaus – tai pagrindinis mūsų variklis“, – teigė finansų ministras.

Prognozuojama, kad 2018 m. pabaigoje realusis bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas sieks apie 2,8 proc. Vis dėlto Finansų ministerija prognozuoja, kad ekonomikos augimo tempai ateityje kiek aprims – 2021 m. turėtume matyti 2,5 proc. realaus BVP augimą.

Finansų ministerija pažymi, kad augančiam BVP įtakos turėjo išaugęs namų ūkių vartojimas. Planuojama, kad šiais metais, palyginti su praeitais, namų ūkio vartojimo išlaidos išaugs 4,3 proc. Pagreitį vartojimui suteikė rekordiškai augantys atlyginimai – vidutinis bruto darbo užmokestis šalyje augo sparčiausiai per 10 metų – iki šių metų pabaigos turėtų pasiekti 915 eurų. Pagal dabartines prognozes, 2021 m. su nauja darbo užmokesčio sistema turėtume matyti darbo užmokesčio padidėjimą iki 1431 eurų.

Vartojimo augimui taip pat įtakos padarė ir lėčiau nei atlyginimai kylančios kainos. Finansų ministerijos duomenimis, infliacija Lietuvoje šiemet dvigubai mažesnė nei 2017 m. Ateityje infliacijos tempai smuks, tačiau išliks artimi daugiamečiam rodikliui – 2018 m. metinė infliacija sieks 2,7 proc., o 2021 m. – 2,5 proc.

Finansų ministerijos prognozėmis, spartesnė tiesioginių užsienio investicijų plėtra, geresnės demografinės tendencijos ir spartesnis namų ūkio vartojimas skatintų planuojamo ekonominės raidos scenarijaus išsipildymą, tačiau tam gali sutrukdyti užsienyje vykstantys įvykiai: „Brexit“, protekcionizmo apraiškų plėtra, Europos centrinio banko (ECB) monetarinės politikos pokyčiai, vyraujanti geopolitinė įtampa bei svyravimai pasaulio finansų rinkose.

Kaip teigė V. Šapoka, žvelgdama į ateitį Lietuva stiprybės turės vis labiau semtis iš šalies vidaus, nes užsienio ekonomika augs sparčiai, bet ne taip sparčiai, kaip norėtųsi.



NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
yra kad auga kur gamyba dirba ,statybos ar servisai jei darbo ir klientu turi o kitur 500 -600 e. stavke ir viskas ir vaiko visa diena kitiems gerai dziaugiasi kad laiko jei buta turi ,vaikai uzauginti ,greit pencija ,darbas prie namu dar gal eina prasisuk darbe kiekvienas turi savo sumetimu .

tadas

tadas portretas
IVARDINKIT SKAIČIAI KIEK PAKELIA ATLYGI ,KELIS EURUS PRIDEDA IR ŠAUKIA ,KAD NĖRA KAM DIRBTI,LOBISTAI GODUS DALINTIS NENORI ,GERIAU SAMDO UKRAINIEČIUS ,O MES VAŽIUJAME DIRBTI SKANDINAVIJA AR DAR KITUR,BE KARO SAVE NAIKINAME ,KODĖL LIETUVIS LIETUVIO TAIP NEMYLI ,GODUMAS VISAGALIS

Visų pirma

Visų pirma  portretas
įveskite saugiklius kaip neleisti prekybininkams ir kitai, tik apie pelną sau galvojančiai šušarai, tuos pinigus pasiimti, o tik paskui džiaukitės atlyginimų augimu.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių