Quantcast

Darbo užmokestis Baltijos šalyse viršijo prieškrizinį lygį

  • Teksto dydis:

Pernai visose Baltijos šalyse augo vidutinis bendras darbo užmokestis, kuris praėjusiais metais viršijo prieškrizinį lygį, teigiama Baltijos šalių SEB bankų namų ūkių finansų apžvalgoje.

Pernai visose Baltijos šalyse augo vidutinis bendras darbo užmokestis, kuris praėjusiais metais viršijo prieškrizinį lygį, teigiama Baltijos šalių SEB bankų finansų apžvalgoje. 2013 metais vidutinis darbo užmokestis prieš atskaitant mokesčius Estijoje padidėjo 7,6 proc., Lietuvoje – 4,7 proc., Latvijoje – 4,6 procento. SEB banko finansų ekspertų teigimu, dėl didinamo minimalaus atlygio ir mažėjančios infliacijos visose Baltijos šalyse augo ir gyventojų perkamoji galia. Paskutinį 2013 metų ketvirtį realusis darbo užmokestis (atsižvelgiant į infliaciją)  sparčiausiai augo Latvijoje (6,2 proc.), tuo pačiu laikotarpiu Estijoje – 6 proc., Lietuvoje – 4,2 procento.

„Nepaisant palyginti lėto ekonomikos augimo tempo, darbo užmokestis Baltijos šalyse didėja jau trečius metus iš eilės. Tam įtakos turi ne tik minimalaus atlygio didinimas, bet ir gana įtempta padėtis darbo rinkoje: dėl kvalifikuotų darbuotojų trūkumo įmonės priverstos siūlyti didesnius atlyginimus ieškomiems darbuotojams. Be to, dėl palyginti nedidelės infliacijos didėja ir realusis darbo užmokestis, kuris, tikimasi, augs ir šiais metais“, – sako SEB banko Lietuvoje šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Remiantis SEB bankų namų ūkių finansų apžvalgoje pateiktais duomenimis, nors visose Baltijos šalyse vidutinis grynasis darbo užmokestis viršijo prieškrizinį lygį, tačiau Estijoje jis augo greičiau negu Latvijoje ir Lietuvoje. Vidutinis darbo užmokestis atskaičius mokesčius paskutinį 2013 metų ketvirtį Estijoje buvo 14 proc., o Lietuvoje ir Latvijoje – 2 proc. didesnis negu prieš pat prasidedant sunkmečiui.

Praėjusių metų paskutinį ketvirtį vidutinis į rankas gaunamas darbo užmokestis Estijoje buvo 785 eurai (2 710 litų), Latvijoje – 530 eurų (1 830 litų), Lietuvoje – 524 eurai (1 809 litai).

Visgi SEB finansų ekspertų teigimu, šis atotrūkis tarp Baltijos šalių ateityje turėtų mažėti – 2014 metais Lietuvoje ir Latvijoje tikimasi spartesnio atlyginimo augimo negu Estijoje. Prognozuojama, kad Lietuvoje vidutinis bendras darbo užmokestis turėtų didėti 5,5 procento. Latvijoje tikimasi 5-5,5 proc. atlyginimo didėjimo, kurį iš dalies lems minimalaus atlygio padidinimas iki 320 eurų (1 105 litų). Estijoje, kur metų pradžioje minimalus atlyginimas padidintas iki 355 eurų (1 226 litų), prognozuojamas 5 proc. vidutinio darbo užmokesčio augimas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

lopeta

lopeta portretas
kai nera ka sakyt, tai geriausia sakyt procentais.gal tegul pabando vyriausybes nariai gatveje su prasciokais pasidalint tais skaiciais? neisdristu...

Kestas B.

Kestas B. portretas
Kainų mažėjimas - gerai tai, ar blogai? Atrodo, kas gali būti geriau neturtingam žmogui? Tuoj nusipirks vilą Druskininkuose... O Nobelio premijos laureatai su kiaušinio formos plikėmis kainų mažėjimą vadina mirties spirale. Kodėl? Todėl, kad žmonės yra protingi. Jei kainos krenta, tai pirkimas atidedamas, nes laukiama, kol atpigs. Todėl ir pasiūla krenta, ekonomika krenta, atlyginimai krenta. Ir kainos priverstos dar kristi, nes mažai kas perka. Baigiasi tuo, kad katastrofiškai krenta atlyginimai, auga bedarbystė ir savižudybės. Tikra mirties spiralė. Taip buvo neseniai ir ilgai Japonijoje. Nemažai japonų nusižudė. Dabar tokia mirties spiralė prasideda Eurozonoje, toje pačioje, prie kurios mes ruošiamės prisijungti, vedami Dalios Grybauskaites. Gal reikia kito vedlio? [1]. Kai aš skaitau Lietuvos spaudoje, kad krentančios kainos gerai [2], džiaugiuosi, kad esame Europos Sąjungoje ir patys negalime nieko rimtesnio. Daugiau apie tai, guglinant: mokslas-studijos-ekonomika.

Taigi taigi

Taigi taigi portretas
Na,ir nesąmonę parašė - bankininkų, valdžios, teisėjų atlyginimai gal ir viršijo, bet privačiame sektoriuje tai tikrai ne. O, kadangi vidurkius skaičiuoja iš visų, tai dėl to ir giriasi dideliais vidurkiais, vien kokio Friklio alga kokia? o tai tik reiškia, kad padidėjo valdininkų skaičius ir jų algos. Ir nėra ko čia pūsti miglos.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių