Quantcast

VLK: kojų venų operacijos draustiems žmonėms atliekamos nemokamai

  • Teksto dydis:

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad kojų venų operacijos, dėl kurių pastaruoju metu į VLK kreipiasi nemažai žmonių, gydymo įstaigose atliekamos nemokamai. Už šias paslaugas sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, todėl pacientui už jas nereikia mokėti papildomai. Žinoma, jei pacientas yra draustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). 

Svarbu žinoti, kad PSD draustas žmogus, turintis nusiskundimų dėl kojų venų (kaip ir bet kurio negalavimo ar ligos), pirmiausia turėtų kreiptis į šeimos gydytoją toje gydymo įstaigoje, kurioje yra prisirašęs. Šeimos gydytojas, atsižvelgęs į paciento ligos diagnozę bei sveikatos būklę, gali paskirti tyrimus, išduoti siuntimą pas gydytoją specialistą pasikonsultuoti dėl operacijos būtinybės. Siuntimą turintis pacientas gali rinktis ir gydytoją, ir gydymo įstaigą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK) dėl nemokamos konsultacijos teikimo. Svarbu atminti, kad turint siuntimą už konsultaciją nereikia mokėti.


Tuo tarpu specialistas, įvertinęs paciento sveikatos būklę ir nustatęs, kad išsiplėtusių kojų venų operacija (flebektomija) yra reikalinga, išduoda siuntimą operacijai. Taip pat jis turi informuoti, kokiose gydymo įstaigose tokios operacijos yra atliekamos. Jų sąrašai skelbiami  TLK interneto svetainėse (www.vilniaustlk.lr, www.ktlk.lt, www.klaipedostlk.lt, www.siauliutlk.lt, www.paneveziotlk.lt).

Taigi, turėdamas siuntimą minėtai operacijai, pacientas gali rinktis gydytoją ir gydymo įstaigą, kuri turi sutartį su TLK ir gali nemokamai  gauti tokias paslaugas, apmokamas PSDF biudžeto lėšomis. Paprastai flebektomijos operacijos yra planinės, dažniausiai jos atliekamos dienos chirurgijos sąlygomis, t. y. pacientas tą pačią ar kitą dieną išleidžiamas namo. Operaciją atliksiantis gydytojas turi įvertinti konkretų paciento atvejį, paskirti datą ir paaiškinti pacientui apie numatomą operacijos metodą. Pavyzdžiui, ne visada pacientui gali tikti lazeriu atliekamos operacijos, tuomet operacija atliekama atviruoju būdu.

Visais atvejais, jei išsiplėtusių venų operacijos yra atliekamos pagal medicinines indikacijas, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu, ligonių kasos PSDF lėšomis apmoka visą šios paslaugos kainą (nustatytą bazinę kainą), o pacientui už operaciją, vaistus bei reikalingas specialias priemones mokėti nereikia.

Svarbu žinoti ir tai, kad gydymo įstaigose gali būti taikomos priemokos ir teikiamos mokamos paslaugos. Pavyzdžiui, ligoninėje gali būti paprašyta mokėti, jei pacientas savo noru pasirenka brangiau kainuojančias paslaugas, medžiagas, procedūras. Tuomet jis turi sumokėti gydymo įstaigai ne visą kainą, o skirtumą tarp ligonių kasų apmokamų ir naudojamų brangesnių priemonių ar vaistų. Jei žmogus savo noru pasirenka papildomas paslaugas ar procedūras ar nori gauti paslaugas skubos tvarka, reikalingas jo sutikimas už tai sumokėti.


Šiame straipsnyje: kojosoperacijavenossveikata

NAUJAUSI KOMENTARAI

r.r.

r.r. portretas
Netikėkit, melaginga informacija. ANDRIUKAITIS išrūpino ligoninėms įstatymą nuo liepos ligoninės gauna pinigus ir skirsto kaip nori pačios. Anksčiau visas medžiagas gaudavo iš ligonių kasų, dabar patys busprendžia pirkti ar nepirkti. ir jei ligoninė nusprendė nerengti viešo konkurso ir nepirkti tam tikrų medžiagų. Tada už medžiagas teks susimokėti.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių