Quantcast

Ortopedinis korsetas – padės nuo nugaros skausmo?

"Gimdžiau prieš tris mėnesius. Kai pradėjau dirbti, ėmė skaudėti nugarą. Sakykite, ar galima nešioti korsetą, kuris skirtas po gimdymo? Nes darbas sėdimas, o svoris augte auga. Ar sumažintų nugaros skausmą ir sutrauktų pilvą? O gal jau nebėra išeities su tuo korsetu?" – klausia Jurgita.

Moteris nori būti graži visada. Nėštumas ir gimdymas, neskiriant kūno priežiūrai pakankamai dėmesio, jos kūne gali palikti estetinį vaizdą bjaurojančių žymių, su kuriomis ne visos būna pajėgios susitaikyti psichologiškai. Po gimdymo, ypač po antro, trečio, odos audiniai persitempia ir gali negrįžti į pirminę padėtį. Gali dingti ir moters talijos grakštumas. Tam yra skirtos specialios ortopedinės priemonės – vadinamieji korsetai.

Po gimdymo jie iš tiesų gali padėti greičiau susigrąžinti pilvo ir liemens formas bei odos stangrumą. Tačiau be subalansuotos mitybos ir sporto buvusias kūno formas, vargu ar pavyks atgauti. Ypač atsižvelgiant į tai, kad darbas yra sėdimas.

Jau prieš daugiau nei penkerius metus pastebėta, jog sėdėjimas virsta daugelio žmonių kasdienybe. Vėlesni tyrimai atskleidė, kad „sėdėjimo liga“, net jei ir mankštinatės, yra susijusi su daugeliu fizinių ir psichikos problemų. Taip pat turi įtakos padidėjusiai onkologinių ligų rizikai.

Be to, moteriški hormonai estrogenai neigiamai veikia venų būklę. Būtent todėl varikozė dažniau puola moteris. Pasaulinė statistika rodo, kad bėdų dėl venų turi net 30 proc. sėdimą darbą dirbančių žmonių. Tad ilgainiui galite turėti problemų ne tik dėl antsvorio ar nugaros skausmo, bet ir dėl venų.

Kita vertus, greitas svorio augimas gali būti ir tam tikros endokrininės ligos požymis, tad bet kokiu atveju, pirmiausia reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir papasakoti apie kamuojančius simptomus, o šis savo ruožtu skirs būtinus tyrimus, jei prireiks ir siuntimus pas endokrinologą, ortopedą ar kitą specialistą.

Komentuoja specialistas

Gydytojas ortopedas traumatologas Giedrius Kvederas:

- Nugaros skausmų priežastys yra įvairios. Be apžiūros vertinti ar gydyti negalima. Galiu išsakyti tik nuomonę apie korsetus. Jie nugaros skausmams gydyti naudojami labai retai. Net ir esant stuburo lūžiams, literatūroje nėra vieningos nuomonės apie korsetų naudą. Ūmiu skausmo periodu korsetas galbūt ir gali sumažinti krūvį nugarai ir taip šiek tiek apmalšinti skausmus, tačiau tai nėra pirmo pasirinkimo priemonė. Galbūt dalis gydytojų korsetą skirtų esant dideliems skausmas, kai negalimas  arba yra nepakankamai veiksmingas medikamentinis ir reabilitacinis gydymas. Prieš skiriant korsetą reikalinga gydytojo konsultacija. Juo labiau negalima nešioti korseto profilaktiškai ar savo nuožiūra.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių