Seksualinis baikštumas: aš norėčiau, bet kodėl man nepavyksta?

 • Teksto dydis:

Pačiais intymiausiais momentais jis sukausto gestus, atima žadą, o galų gale ir pasitenkinimą. Kai kuriuos baikštumas lydi nuolatos, kitus gi – kartais, tačiau bet kokiu atveju jis slopina mūsų troškimus.

Kaskart nusivilia

Seksualinį baikštumą galima apibūdinti žodžiais: „Aš norėčiau, bet man nepavyksta“. Nesiseka kalbėti apie tai, kas iš tikrųjų suteikia malonumo. Apie paskutinį romaną 34-erių Valerija prisimena su liūdesiu: „Tikriausiai reikėjo jam pasakyti, ko iš tiesų noriu, o aš neištariau nė žodžio... Lovoje man su juo buvo nuobodu, bet jis tikriausiai taip nieko ir nesuprato.“ Baikštus sekse žmogus patenka į uždarą ratą: kiekvienas intymus susitikimas vyksta pagal vieną scenarijų, kiekvienas kontaktas nuvilia.

Nutraukti tylą

Nepasitenkinimas savo kūnu pirmiausia susijęs su giluminiu nesugebėjimu priimti savęs kaip asmenybės.

Seksualinis baikštumas – troškimų, žodžių, gestų slopinimo forma – visuomet susijęs su baime būti pasmerktam. Priežasčių tam gali būti įvairių: vaikystėje suformuotas požiūris į seksą kaip į tai, kas nepadoru, nežinojimas savo galimybių, giluminė neapykanta sau.

„Kad ir kokio būtume amžiaus, pasąmonėje bijome, kad tėvai mus pasmerks už netinkamą elgesį, net jei jie jau seniai mirę, – teigia šeimos psichoterapeutė Inna Chamitova. – Bijome atsiverti ir kūnu, ir emocijomis. O jeigu partneris nusivils mūsų glamonėmis ar kūnu, ir atstums?“ Daugelis moterų, bijodamos būti nesuprastos, nutaria, kad tylėti yra saugiau, nei kalbėtis apie troškimus. O partneris taip ir nesužino, ką jos jautė, ar prisilietimai buvo malonūs. Galbūt jis norėjo išpildyti moters troškimus, tačiau ši galimybė iš jo buvo atimta.

Ryšys su kūnu

Dauguma mano, kad ideali išvaizda gali padaryti juos drąsesnius. „Jei sverčiau bent dešimt kilogramų mažiau, lovoje būčiau drąsesnė, – prisipažįsta 28-erių Ineta. – Labiau pasitikėčiau savimi ir mano intymus gyvenimas susitvarkytų.“

„Seksualinio baikštumo priežastis iš tiesų gali būti susijusiu su negebėjimu pripažinti savo kūną, – teigia I. Chamitova. – Nusirengdami daugelis jaučiasi suvaržyti, negali atsipalaiduoti. O partneris mano, kad dėl to kaltas jis, ir praranda pasitikėjimą savimi.“

Nesugebėjimas priimti savo kūno neleidžia išgirsti jo siunčiamų signalų, o troškimai, neišreikšti žvilgsniu, judesiu, gestais, taip ir lieka nepatenkinti.

Idealūs figūros parametrai negarantuoja sekso harmonijos. „Nepasitenkinimas savo kūnu pirmiausia susijęs su giluminiu nesugebėjimu priimti savęs kaip asmenybės, – aiškina psichoterapeutė Svetlana Krivcova. – Būtent todėl krūtų dydžio pasikeitimas ar liposakcija problemų neišsprendžia – seksualiniuose santykiuose moteris gali likti baikšti ir suvaržyta. Išeitis viena – „taikos sutartis“ su savo kūnu ir pamažu ieškoti to, kas teikia malonumą. Vieniems padeda masažai, kitiems – jogos užsiėmimai.“

Prasta savivertė

Prasta savivertė – viena pagrindinių seksualinio baikštumo priežasčių. „Kai žmogus neįdomus sau, jam sunku pripažinti, kad juo gali susidomėti kitas ir ne tik susidomėti, bet dar ir nepasmerkti už trūkumus“, – sako S. Krivcova.

Būtent baikštumas dažnai priverčia moteris atsisakyti sekso. „Seksualinį gyvenimą jos pakeičia kita veikla – sportu, darbu, bendravimu, – kurioje, jų nuomone, lengviau pasiekti sėkmės“, – sako seksologas Sergejus Agarkovas.

Kad baikštumas neužvaldytų, svarbu suvokti, kokiu momentu atsiranda vidiniai barjerai. Pajausti, kada kūne kažkas užspaudžiama, dingsta žodžiai. Reikia įvardinti šiuos pojūčius, pasakyti sau, kas vienoje ar kitoje situacijoje jus baugina. Tai būtų žingsnis išsilaisvinimo link.

Meilė – kaip galimybė

Daugelis moterų, bijodamos būti nesuprastos, nutaria, kad tylėti yra saugiau, nei kalbėtis apie troškimus. O partneris taip ir nesužino, ką jos jautė.

Seksualinis baikštumas dažnai slepia santykių permainų baimę. Kas nutiks, jei išdrįsiu padaryti tai, ko anksčiau niekada nedariau? Paradoksalu, bet baimė būti pasmerktam partnerio dažniausiai pasitaiko poroms, kurios seniai gyvena kartu. To rezultatas – santykiai „sustingsta“, o nustatytų vaidmenų komfortiškumas tampa svarbesnis už realius jausmus.

Kad intymiuose santykiuose gautumėte tai, ko nedrįstate paprašyti, seksologai siūlo išbandyti veidrodžio efektą. Padarykite partneriui tai, ką patys norėtumėte pajusti, ir paklauskite: „Tau patinka?“. Pradėkite nuo nedidelių permainų  ir stebėkite partnerio reakcijas. Pamažu augs pasitikėjimas savimi, lengviau taps išsakyti savo troškimus.

„Baikštumas primena, kad seksualiniai santykiai – tai ne tik kūnų kontaktas, o ir emocijos bei sielų bendrystė. Būtent todėl meilė ir suteikia šansą jį įveikti, - sako S. Agarkovas. – Ta, kuri viską pateisina ir viską atleidžia.“


Šiame straipsnyje: seksasintymumasdrovumas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių