„Žalgiris“ svečiuose turėjo pripažinti „Maccabi“ krepšininkų pranašumą

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų dešimtojo turo rungtynėse ketvirtadienį Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ svečiuose 74:81 (14:15, 15:24, 22:26, 23:16) pralaimėjo Tel Avivo „Maccabi Fox“ (Izraelis) krepšininkams.

Kauniečiai po 10 žaidimo minučių turėjo minimalų deficitą 14:15, tačiau antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai atitrūko ir prieš ilgąją pertrauką susikrovė dešimties taškų persvarą 39:29. Trečiajame ketvirtyje skirtumas padidėjo iki 17 taškų (48:31), o po 30 žaidimo minučių komandas skyrė 14 taškų (65:51). Paskutinį kėlinį žalgiriečiai pradėjo spurtu 10:0 ir 34-ąją min. priartėjo prie varžovų 61:65, o netrukus sumažino skirtumą iki trijų taškų (64:67). Vis dėlto, aikštės šeimininkams pavyko išsaugoti sau palankų rezultatą.

„Žalgiriui“ (5 pergalės/5 pralaimėjimai) 19 taškų pelnė Artūras Milaknis, 12 - Kevinas Pangosas, 11 - Paulius Jankūnas, po 8 - Brendonas Deivisas (Brandon Davies) ir Aronas Vaitas (Aaron White), 6 - Vasilijė Micičius, 4 - Edgaras Ulanovas, po 2 - Di Bostas (Dee Bost), Akselis Tupanas (Axel Toupane) ir Paulius Valinskas.

„Maccabi Fox“ (6/4) ekipoje 26 taškus surinko Norisas Koulas (Norris Cole), 12 - Pjeras Džeksonas (Pierre Jackson), po 9 - Dešonas Tomasas (Deshaun Thomas), Aleksas Tajasas (Alex Tyus) ir Artiomas Parachovskis.

Kauniečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 38-27, tačiau pataikė 7 tritaškius iš 25 (28 proc.) ir metė tik 9 baudas, kai tuo tarpu varžovai - net 31.

„Žalgiris“ turnyro lentelėje užima aštuntąją vietą, o „Maccabi Fox“ - penktąją.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais gruodžio 7 dieną namuose su Atėnų „Panathinaikos Superfoods“ (Graikija) ekipa, kuriai atstovauja Lukas Lekavičius.