„Žalgiris“ po atkaklios kovos palaužė „Maccabi“ krepšininkus

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos 27-ojo turo rungtynėse trečiadienį Kauno „Žalgiris“ svečiuose po atkaklios kovos 85:83 (19:23, 17:22, 21:14, 28:24) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi Fox“ (Izraelis) komandą ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

Žalgiriečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 11:6. Tuomet iniciatyvą perėmė šeimininkai, kurie ne tik išlygino rezultatą, bet ir įgijo 6 taškų pranašumą (23:17). Antrajame kėlinyje po Edgaro Ulanovo baudų metimų svečiai išsiveržė į priekį 25:23, bet tuomet „Maccabi Fox“ laimėjo atkarpą 11:0 ir pirmavo 34:25. Tokį patį pranašumą šeimininkai išsaugojo iki didžiosios pertraukos (45:36).

Trečiajame kėlinyje Tel Avivo ekipa nutolo 13 taškų (52:39), tačiau tuomet Leo Westermanno vedamas „Žalgiris“ surengė įspūdingą „spurtą“ 16:1 ir išsiveržį į priekį 55:53. Deja, persvara kauniečiai džiaugėsi neilgai. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Maccabi Fox“ vėl įgijo 6 taškų pranašumą (63:57). Paskutinio ketvirčio viduryje šeimininkai padidino persvarą iki 9 taškų (76:67).

Rankų nenuleidę žalgiriečiai tuomet laimėjo atkarpą 9:1 ir grįžo į kovą dėl pergalės (76:77). Likus žaisti 2 min., L. Westermannas perėmė kamuolį ir išvedė svečius į priekį 80:79. Po Artūro Milaknio tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 83:81. Paskutinėmis sekundėmis „Žalgiris“ sėkmingai gynėsi ir išplėšė svarbią pergalę.

Kauno klubui 16 taškų pelnė Leo Westermannas, 14 - Thomas Walkupas, po 12 - Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas, 11 - Aaronas White'as, 8 - Artūras Milaknis, 6 - Edgaras Ulanovas, 4 - Deonas Thompsonas, 2 - po traumos į rikiuotę sugrįžęs Antanas Kavaliauskas.

Tel Avivo ekipoje po 18 taškų surinko Scottie'is Wilbekinas ir Tarikas Blackas, 10 - Yovelis Zoosmanas.

„Maccabi Fox“ krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 31-21, bet padarė net 21 klaidą („Žalgiris“ - 12).

„Žalgiris“ (12 pergalių/15 pralaimėjimų) turnyre užima 10-ąją vietą, o „Maccabi Fox“ (12/15) ekipa - 11-ąją.

Pirmajame rate žalgiriečiai namuose Tel Avivo klubą nugalėjo 80:73.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais penktadienį namuose su autsaidere Stambulo „Darussafaka Tekfen“ (Turkija) ekipa.