„Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos atkrintamąsias varžybas pradėjo pergale

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse trečiadienį Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ išvykoje po pratęsimo 87:78 (12:23, 20:15, 18:21, 19:16; 15:6) nugalėjo turnyro vicečempionę Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Žalgiriečiai nesėkmingai pradėjo rungtynes ir Pirėjo ekipa pirmojo kėlinio pabaigoje buvo įgijusi 15 taškų pranašumą (23:8). Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą ir išlygino rezultatą 32:32, bet du taiklūs Vassilio Spanoulio tritaškiai leido šeimininkams įpusėjus rungtynėms pirmauti 38:32.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai turėjo 8 taškų pranašumą (54:46), bet kovingai rungtyniavę žalgiriečiai vėl priartėjo iki 3 taškų (53:56). Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Pauliaus Jankūno metimo „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 57:56. Po Vangelio Matzario tritaškio ir nesportinės pražangos žalgiriečiui Brandonui Daviesui, šeimininkai pelnė 7 taškus iš eilės (63:57).

Tuomet „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 9:2 ir vėl įgijo 1 taško persvarą (66:65). Likus žaisti 54 sek., Artūras Milaknis pataikė tolimą metimą ir svečiai pirmavo 72:69. Tuo pačiu atsakė ir V. Spanoulis (72:72). Vėliau komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis ir joms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsime po A. Milaknio ir Kevino Pangoso metimų „Žalgiris“ pirmavo 77:74. Vėliau labai svarbų tritaškį pataikė Edgaras Ulanovas, du baudų metimus pataikė K. Pangosas - 82:76. Paskutinėmis minutėmis šeimininkams išsigelbėti nebepavyko ir Kauno ekipa šventė puikią pergalę bei įgijo namų aikštelės pranašumą.

Kauno komandai 21 tašką pelnė B. Daviesas, 20 - K. Pangosas, 16 - A. Milaknis, 8 - Aaronas White'as, 7 - Vasillije Micičius, 5 - Edgaras Ulanovas, po 4 - Paulius Jankūnas ir Beno Udrihas, 2 - Antanas Kavaliauskas.

Pirėjo ekipoje 25 taškus surinko V. Spanoulis (9 rez. perd.), 12 - Georgios Printezis, 11 - Ioannis Papapetrou.

Antrosios ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos penktadienį vėl Pirėjuje.

Reguliariajame sezone „Olympiacos“ užėmė trečiąją vietą, o „Žalgiris“ - šeštąją. Reguliariojo sezono rungtynėse Kauno klubas abu kartus - 74:68 namuose ir 86:85 išvykoje - įveikė „Olympiacos“ krepšininkus.

Statistika.

Pirėjo „Olympiacos“ - Kauno „Žalgiris“ 78:87 (23:12, 15:20, 21:18, 16:19; 6:15).

Dvitaškiai: 19/38 (50 proc.) - 19/48 (39,6 proc.).

Tritaškiai: 9/25 (36 proc.) - 10/22 (45,5 proc.).

Baudos: 13/21 (61,9 proc.) - 19/24 (79,2 proc.).

Atkovoti kamuoliai: 34-37.

Rezultatyvūs perdavimai: 14-14.

Perimti kamuoliai: 4-8.

Klaidos: 15-7.