„Warriors“ atsitiesė ir NBA titulą gins finale

„Golden State Warriors“ išlipo iš nepavydėtinos padėties NBA Vakarų konferencijos finale ir savo magišką sezoną tęs NBA finale.

Čempionų titulą ginantys Oklando krepšininkai 96:88 (19:24, 23:24, 29:12, 25:28) pranoko Oklahomos „Thunder“ ir laimėjo trečią kartą iš eilės, taip serijoje triumfuodami 4-3.

„Warriors“ tapo vos 10-ąja komanda lygos istorijoje, kuri laimėjo seriją joje atsilikdama 1-3.

NBA finale „Warriors“ kausis su Klivlando „Cavaliers“, kuriuos pernai metų finale įveikė 4-2, taip pat laimėdami 3 paskutines serijos rungtynes. Pirmosios finalo rungtynės – naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, 4 val. Lietuvos laiku.

Steve'o Kerro auklėtiniai reguliariajame sezone laimėjo 73 rungtynes, taip sumušdami NBA rekordą, o kelią į finalą jiems atvėrė tai, kas buvo jų ginklas visą sezoną – tritaškiai. Oklando krepšininkai pataikė 17 net tritaškių, taip tolimais metimais surinkdami daugiau nei pusę savo taškų.

Stephenas Curry ir Klay Thompsonas kartu pataikė 13 tritaškių.

„Warriors“ pranašumą perėmė trečiajame kėlinyje, kuriame spurtavo 10:0 ir įgijo dviženklę persvarą (69:58). „Thunder“ trečiajame kėlinyje pataikė vos 5 metimus iš 19 ir tepelnė 12 taškų – tai mažiausiai šį sezoną atkrintamosiose.

Tuo metu „Warriors“ vien per šį ketvirtį realizavo 6 tritaškius ir 6 taškų deficitą prasidėjus kėliniui (42:48) pavertė 11 taškų persvara jo pabaigoje (71:60).

Dviženklė persvara komandas skyrė ir iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes (90:79), tačiau 7 taškus iš eilės pelnęs Kevinas Durantas priartino savo komandą iki 86:90.

„Thunder“ tada buvo beapsiginantys, tačiau S. Curry paskutinę atakos sekundę išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį, realizavo visas 3 baudas, K. Durantas dukart prametė, o paskutinę vinį į varžovų karstą įkalė tas pats S. Curry, pataikęs tritaškį iki mačo pabaigos likus 26,8 sek. – 96:86.

„Warriors“: S. Curry 36 (7/12 trit., 8 rez. perd.), K. Thompsonas 21 (6/11 trit.), Draymondas Greenas 11 (9 atk. kam.).

„Thunder“: K. Durantas 27, Russellas Westbrookas 19 (7/21 metimai, 13 rez. perd.), Serge’as Ibaka 16.

Šiame straipsnyje: Golden State WarriorsNBAThunder