Vos neprisižaidusi Lietuvos jaunimo rinktinė įveikė Vokietiją

Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate Lietuvos krepšininkai rungtynėse dėl 5-8 vietų šeštadienį 85:81 nugalėjo Vokietijos komandą.

Sekmadienį lietuvių laukia mačas paskutinis mačas dėl penktosios pozicijos, o varžovas paaiškės po Serbijos ir Islandijos rungtynių šeštadienį prieš vidurnaktį.

Mariaus Kiltinavičiaus treniruojama Lietuvos komanda pirmenybėse Kretos saloje yra patyrusi 4 pergales ir 2 nesėkmės.

Svarbiausias mačas buvo ketvirtfinalyje, kur didžiąją mačo dalį pirmavę lietuviai nusileido Graikijai (72:76).

Šis scenarijus vos nepasikartojo šeštadienį varžybų dėl 5-8 vietų mače su Vokietija.

Lietuviai dominavo rungtynėse ir buvo sukaupę net 20 taškų pranašumą. Tačiau vokiečiai beveik pavijo, likus žaisti 5 sek. sumažinę skirtumą iki dviejų taškų.

Lemtingą tašką po minutės padėjo rezultatyviausias rinktinės žaidėjas čempionate Martynas Echodas, po minutės pertraukėlės sulaukęs staigaus perdavimo ir įdėjęs kamuolį į krepšį.

Šeštadienį rezultatyviausiai žaidė kitas Kauno „Žalgiriui“ priklausantis krepšininkas Laurynas Birutis, pelnęs 16 taškų.

Lietuva: L.Birutis 16, M.Echodas (14), L.Kvedaravičius 10.

Vokietija: M.Wagneris 23, K.Jallow 19.