Vos neprisižaidęs „Lietuvos rytas“ vis dėlto prasibrovė į pusfinalį

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai tiesiausiu keliu pateko į BEKO-LKL pusfinalį. Sostinės klubas namuose 96:92 (23:15, 22:20, 27:23, 24:34) nugalėjo „Šiaulius“ ir triumfavo ketvirtfinalio serijoje 3:0.

Nugalėtojams Martynas Gecevičius (5 rez. perd.. 4/4 trit.) pelnė 19, Travisas Leslie – 18, Kšyštofas Lavrinovičius – 10, Gediminas Orelikas ir Mindaugas Lukauskis – po 9 taškus.

„Šiauliams“ Rokas Giedraitis (8/10 dvit.) surinko 23, Gintaras Leonavičius – 16, Julius Jucikas – 15, Vytautas Šulskis – 11, Rolandas Alijevas (7 rez. perd.) – 10 taškų.

Tritaškiai. Fantastiškai visoje serijoje krepšį atakavęs „Lietuvos rytas“ nelaužė tradicijų ir trečiajame mače. Vilniečiai pataikė net 59 proc. tritaškių (13/22) ir 58 proc. dvitaškių (18/31).

Nokdaunas. „Lietuvos rytas“ jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą 21:10 ir sėkmingai ją saugojo viso susitikimo metu.

Antrajame kėlinyje šiauliečiams labiausiai buvo pavykę sumažinti atsilikimą 28:34. Bet „Lietuvos rytas“ saugiai laikėsi atstumo, kurį dar labiau padidino po pertraukos.

Intriga. Paskutinį išbandymą „Lietuvos rytui“ metė Rokas Giedraitis. Ketvirtajame kėlinyje taikliais metimais pražydęs „Šiaulių“ lyderis pelnė 9 taškus iš eilės ir likus žaisti 1,5 min. sumažino skirtumą 82:88.

Likus žaisti 39 sek. komandas skyrė tik penki taškai (90:85), o likus 8 sek. „Šiauliai“ tritaškiu priartėjo 90:93. Vis dėlto Martynas Gecevičius baudų metimais įtvirtino pranašumą ir išsaugojo pergalę.

Sugrįžimas. „Lietuvos ryto“ gretose po pertraukos į aikštę grįžo puolėjas Kšyštofas Lavrinovičius. 35 metų aukštaūgis pastaruoju metu kentė čiurnos skausmus, dėl kurių praleido pirmąsias dvejas ketvirtfinalio rungtynes.

Tačiau sugrįžęs K.Lavrinovičius buvo naudingas. Jis per 20 minučių įmetė 10 taškų ir išprovokavo 5 pražangas.

Nežaidė. „Lietuvos ryto“ gretose nerungtyniavo vienas komandos lyderių Antanas Kavaliauskas. Vidurio puolėjas buvo registruotas susitikimui, bet trenerio sprendimu aikštėje nepasirodė.

Varžovas. Pusfinalyje „Lietuvos rytas“ susitiks su Klaipėdos „Neptūno“ ir Alytaus „Dzūkijos“ poros nugalėtoju. Šioje serijoje iki trijų pergalių 2:1 pirmauja klaipėdiečiai.