Quantcast

VDU po 2 metų pertraukos susigrąžino LSKL čempionų titulus

  • Teksto dydis:

Į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) Olimpo viršukalnę po dviejų metų pertraukos užkopė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) pagrindinės komandos krepšininkai. Viena tituluočiausių LSKL komandų pirmadienį Kauno sporto halėje didžiajame finale rezultatu 93:65 (25:13, 22:16, 25:20, 21:16) nugalėjo Lietuvos sporto universiteto (LSU) komandą.

VDU pagrindinei komandai tai jau vienuoliktasis LSKL čempionų titulas. 2013 metais VDU ekipa buvo trečia, o 2014 metais po ilgos pertraukos buvo likę be apdovanojimų.

Tikriausiai ir tai įžiebė VDU krepšininkų pyktį, jog šiemet jie lemiamose rungtynėse kovėsi išties gražiai ir buvo verti pergalės.

VDU ekipa, kurios gretose rungtyniavo net šeši Kauno „Žalgirio“ žaidėjai: Vaidas Kariniauskas, Edgaras Ulanovas, Donatas Tarolis, Simas Sander Vene, Tomas Dimša ir Lukas Lekavičius, greitai susikrovė dviženklę taškų persvarą – 15:4, o į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami 18 taškų skirtumu – 47:29.

Po didžiosios pertraukos ambicingojo trenerio Edo Nickaus treniruojami LSU krepšininkai tarsi pabudo ir, sužaidę atkarpą 7:0, priartėjo iki 11 taškų – 36:47. Netrukus pyktelėjo ir VDU aprangą vilkintys žalgiriečiai – pademonstravo kelis įspūdingus dėjimus į krepšį ir vėl atitolo – 59:40. Po trijų kėlinių skirtumas tarp komandų dar labiau išaugo – 72:49 ir paskutinis kėlinys buvo daugiau formalumas.

VDU komandos gretose išsiskyrė Donatas Tarolis, pelnęs 17 taškų (10 atk. kam.), Edgaras Ulanovas ir Donatas Sabeckis prie pergalės pridėjo po 12 taškų, Tomas Dimša – 11, Vaidas Karinauskas – po 10 tšk.

LSU ekipai Justas Nausėda pelnė 13 taškų, Modestas Žaunieriūnas – 10, Taurantas Tamošiūnas – 9, Paulius Malašauskas – 7 tšk.

VDU ekipa akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 49:26.

VDU krepšininkas Edgaras Ulanovas buvo pripažintas naudingiausiu 2014-2015 m. LSKL didžiojo finalo žaidėju.

Finalinių rungtynių protokolas

„Mūsų vaikinai dar jauni, jiems dar trūksta patirties. Šiandien nesužaidėme taip gerai, kad galime. Kita vertus, mūsų jauniems vaikinams kautis prieš „Žalgirio“ krepšininkus, kurie turi Eurolygos patirties, nėra taip paprasta. Antrus metus iš eilės tapome LSKL vicečempionais – tai taip pat geras pasiekimas. Neslėpsiu, turėjau vilčių, kad galime tapti ir čempionais, bet šįkart to padaryti nepavyko, – kalbėjo LSU treneris Edas Nickus.

Džiugios emocijos liejosi VDU komandos stovykloje. Čempionai šoko pergalės šokį ir mėtė į orą savo trenerį Arūną Juknevičių.

„Malonu, kad vėl sugrįžome į pergalių kelią. Šiandien čempionėmis tapo abi mūsų ekipos ir tai labai džiugu, tiesiog superdiena. Prieš tai dvejus metus mums nepavyko kautis didžiajame finale, tačiau kantriai sukandę dantis dirbome ir turėjome vilčių, kad greitu metu vėl sugrįšime ant nugalėtojų pakylos. Pagaliau tai įvyko. Dabar galime pasidžiaugti ir ramiau atsikvėpti“, – sakė VDU treneris A. Juknevičius.

VDU pasiekimais pasidžiaugė ir LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas.

„Tai istorinis įvykis, kad per vienerius metus abi vyrų VDU ekipos – tiek II grupės čempionato, tiek I grupės čempionato – tapo nugalėtojais. Tai įrodo, kad šio universitetas eina teisingu keliu. Malonu, kad didelį dėmesį krepšiniui skiria ir LSU, ir MRU. Juk tiek vaikinų, tiek merginų LSU komandos kovėsi finale ir pasipuošė sidabro medaliais. MRU vaikinams šiemet nepasisekė iškovoti medalių, tačiau tą netektį kompensavo čempionėmis tapusios šio universiteto merginos. Kelerius metus iš eilės į vaikinų finalinio ketverto varžybas patenka ir bronzos medalius iškovoja ŠU studentai. Turbūt daugelis manė, kad 2014 metų LSKL čempionai MRU vaikinai iškovos medalius, tačiau šiemet jie liko ne apdovanojimų. LSKL čempionatas tuo ir yra įdomus, kad rungtynių baigtis yra nesuspėjama, verda intriguojančios dvikovos“, – kalbėjo LSKL prezidentas.

Jis gyrė LSKL čempionate rungtyniaujančius krepšininkus, kurie ne tik sugeba siekti sporto, bet ir mokslo aukštumų.

„Studentų krepšinio lyga – ta niša, kurioje yra sudaromos sąlygos jaunajai kartai. Juk mūsų visų tikslas – krepšinio puoselėjimas. Esame atsakingi už Lietuvos krepšinį, talentų ugdymą. Mes, Lietuvos studentų krepšinio lyga, jau daugelį metų dirbame su mokyklomis, įsitraukiame į įvairius socialinius projektus. Mums moksleiviai – artima sritis. Moksleivių integravimas į Lietuvos studentų krepšinio lygą yra apgalvotas veiksmas: siekiame, kad jauni žmonės dar mokydamiesi mąstytų ar net galutinai apsispręstų dėl būsimų studijų. Svarbiausia tai, kad jauni žmonės tokiu būdu lieka studijuoti ir žaisti krepšinį Lietuvoje. Per daugybę metų mes esame sudarę tinkamas sąlygas ir sustabdėme emigracijos bangą. Kai mūsų šalyje daugelyje sričių nerimą kelia talentų nutekėjimas, mes ne žodžiais, o darbais įrodėme, kad emigraciją galime sustabdyti parodydami galimybes. LSKL pasiekė aukšto lygio krepšinį, o studijos universitete suderintos su sportiniu režimu. Džiugu matyti, kad sportas tampa prioritetu, o aukštųjų mokyklų planai ir užmojai plėtojant krepšinio tradicijas Lietuvoje – pavyzdys visai Europai. LSKL ne tik rūpinasi studentų pergalėmis krepšinio aikštelėje, bet ir skiria itin didelį dėmesį mokslams – kasmet skiria tūkstantines stipendijas geriausiai besimokančiam studentui ir studentei. Mes tai darome nuo 2008-2009 metų LSKL sezono. Per semestrą stipendijas gauna du studentai – geriausiai besimokantis LSKL vaikinas ir mergina. Per tą laikotarpį stipendijas gavo dešimtys studentų“, – aiškino LSKL prezidentas.

„Mes nuolat kartojame, kad mokslai yra vertybė, kurią reikia išnaudoti. Taip pat džiugu, jog universitetai yra suinteresuoti turėti kuo geresnes krepšinio komandas, todėl geriems žaidėjams patys stengiasi sudaryti sąlygas sportuoti. Krepšininkams mažinamas mokestis už mokslą arba visai nereikia mokėti, suteikiama kitų lengvatų. Sportuojančiam studentui reikia gerokai daugiau valios ir pastangų, nes jis mokslą privalo derinti su treniruotėmis ir varžybomis. Nepaisant to, mūsų lygoje yra studentų, kurie mokosi vien dešimtukais. Tokie sportininkai – tikras pavyzdys mums visiems.

Eilinis studentas po paskaitų ar savaitgaliais gali daryti ką nori, lankytis naktiniuose klubuose ar šėlioti su draugais, o sportuojantis studentas viso to turi atsisakyti. Jam tiesiog nėra laiko: treniruotės, paskaitos, varžybos suryja visą laiką. Tokius studentus mes turime gerbti ir didžiuotis jais. Tai mūsų Lietuvos ateitis. Pažvelkime į garsius pasaulio šalių prezidentus, valdžios atstovus ir kitus aukštas pareigas užimančius žmones: nemaža dalis jų jaunystėje aktyviai sportavo. Moksliškai yra įrodyta, kad sportas, fizinė veikla skatina ir protinę veiklą. Sporto ir mokslo sintezė – idealu. Džiugu, kai jaunimas atiduoda savo širdį, jėgas ir visą laisvalaikį ne tik krepšiniui, bet ir mokslams.

Didžiuojuosi sportininkų valia, charakteriu ir užsispyrimu. Jų atsidavimas krepšinio aikštelėje ir moksluose – tikrai pastebimas ir vertinamas. Sportininkai, kurie sugeba būti lyderiais ir krepšinio aikštėje, ir universitete – puikūs pavyzdžiai mums visiems. Mane žavi studentų jaunatviškas užsispyrimas, per kraštus plūstanti energija bei nuoširdus tikslų siekimas“, – kalbėjo R. Cibauskas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

R

R portretas
ulanovui stydentu lyga- pats tas, nes jis ne eurolygos lygio zaidejas....o krapikui nedaeina....
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių