„Utena“ iškovojo istorinę pergalę Europos taurės turnyre!

Istorinę pergalę Europos taurės turnyro B grupėje iškovojo „Utenos“ (1/2) komanda, kuri namuose 72:70 (22:22, 11:21, 18:14, 21:13) po dramatiškos kovos palaužė Stambulo „Universitesi“ (1/2) ekipą su Kamile Nacickaite.

Rungtynių pradžią sėkmingiau sužaidė „Universitesi“ komanda, kuri sužaidus 5 minutes pirmavo 16:10. „Utena“ po Alfredo Vainausko paprašytos minutės pertraukėlės atkuto ir likus rungtyniauti 2 minutes išsiveržė į priekį – 19:18. Ketvirtis baigėsi esant lygiam rezultatui – 22:22.

Antrajame ketvirtyje Stambulo krepšininkės ėmė dominuoti po „Utenos“ krepšiu ir po nesėkmingo savo bandymo pelnyti taškus vis sugriebdavo kamuolį puolime. Tai leido viešnioms spurtuoti 12:0 bei susikrauti dviženklį pranašumą – 36:26. Toks skirtumas tarp komandų išliko ir po dviejų kėlinių – 43:33 Kamilės Nacickaitės atstovaujamos „Universitesi“ naudai.

Po didžiosios pertraukos „Utena“ perėmė iniciatyvą ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų. Stambulo komanda atlaikė lietuvių spaudimą ir neleido galutinai priartėti – 51:57 šeimininkės turėjo 6 taškų deficitą prieš lemiamą mačo atkarpą.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė tikra drama. Prabėgus kiek daugiau nei 3 minutėms Stambulo komanda pirmavo 9 taškais (64:55), tačiau „Utena“ nenuleido rankų ir ėmė vytis varžoves – 65:66. Nors po kelių sėkmingų atakų „Universitesi“ vėl truktelėjo į priekį (70:65), „Utena“ likus 41 sekundei sumažino atsilikimą iki minimumo – 69:70. Dar kelias atakas apsigynusi „Utena“ į priekį išsiveržė po Eglės Šulčiūtės reido ir puikaus dvitaškio – 71:70. Shenise Johnson nepataikė, o pražanga sustabdyta Greta Šniokaitė pataikė vieną baudą iš dviejų – 72:70. Lemiamai atakai viešnios turėjo 8 sekundes, bet paskutinis antpuolis buvo nevykęs ir pergalę iškovojo „Utenos“ ekipa.

„Utena“: Kristina Alminaitė 22 (8 atk. kam.), Eglė Šulčiūtė 16, Sandra Linkevičienė 11 (10 rez. perd.), Eglė Šikšniūtė 10 (8 atk. kam.), Rima Valentienė 8.

„Universitesi“:  Shenise Johnson 16 (9 atk. kam.), Nevin Vatansever 12 (5 atk. kam.), Courtney Paris (7 atk. kam.) ir Artemis Spanou (5 atk. kam.) po 10.