U16 Baltijos taurės turnyre – triuškinančios lietuvių pergalės

Latvijos mieste Ventspilyje penktadienį prasidėjo šešiolikamečių Baltijos taurės turnyras. Jo pradžia buvo sėkminga Lietuvos atstovams, kurie susitiko su Estijos rinktinėmis. Merginos estes įveikė 90:54 (34:11, 19:12, 21:12, 16:19), o vaikinai Estijos bendraamžius nugalėjo 100:79 (26:27, 14:16, 24:19, 36:17).

Merginų rinktinė, vadovaujama Daliaus Ubarto jau iš pradžių parodė estėms, kad pergalė bus lietuvių. Pirmosios penkios minutės laimėjo 16:3, o kėlinys – 34:11. Vienu metu Lietuvos pranašumas siekė 41 tašką (68:27).

Rezultatyviausiai iš lietuvių rungtyniavo 20 taškų įmetusi alytiškė Kristina Masionytė. 17 taškų pelnė vilnietė Eglė Zabotkaitė, 15 – radviliškietė Gabija Šegždaitė.

Savo ruožtu vaikinai, treniruojami Manto Šerniaus, rungtynių pradžioje patyrė rimtą Estijos pasipriešinimą – estai net laimėjo pirmajį ketvirtį 27:26, o baigus pirmąją pusę pirmavo 43:40. Tačiau vaizdas po didžiosios pertraukos pasikeitė. O paskutinį ketvirtį lietuviai jau dominavo 36:17.

Lietuvą į pergalę vedė Ispanijoje žaidžiantis kupiškėnas Tomas Balčiūnas, kuris pelnė 23 taškus ir atkovojo 7 kamuolius. Vilnietis Gertautas Urbonavičius prisidėjo 18 taškų, 14 – kaunietis Martynas Arlauskas.

Šiame straipsnyje: krepšinispergalėslietuviai