Turnyrą Latvijoje „Neptūnas“ pradėjo įtikinama pergale

Klaipėdos „Neptūnas“ draugišką „Wind Basket“ turnyrą Liepojoje pradėjo sutriuškindamas Latvijos čempionus.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai 82:60 (23:19, 19:13, 20:10, 20:18) pranoko „Ventspils“ krepšininkus bei B grupėje įsirašė pirmąją pergalę.

Klaipėdiečių gretose dėl dvigalvio raumens patempimo nežaidė Laurynas Beliauskas. Tikimasi, kad gynėjas į aikštelę sugrįš prieš Vlado Garasto taurę Klaipėdoje.

Per pirmąją rungtynių dalį „Neptūnas“ pataikė vos 1 tolimą metimą iš 9, tačiau tai nesutrukdė prieš ilgąją pertrauką susikrauti dviženklio pranašumo – 42:32.

Klaipėdiečiai per pirmuosius du kėlinius kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 22:12, o naudingiausiai „Neptūno“ gretose žaidė 7 taškus pelnęs, 3 kamuolius atkovojęs ir 13 naudingumo balų surinkęs Gytis Masiulis.

Apsukų nemažinusi K. Maksvyčio kariauna trečiąjį ketvirtį laimėjo 20:10. Lorenzo Williamso dvitaškis, likus 8 sekundėms iki kėlinio pabaigos, „Neptūno“ pranašumą padidino iki 20 taškų (62:42).

Ketvirtojo ketvirčio antroje pusėje „Neptūnas“ spurtavo 9:0, o po Pauliaus Dambrausko metimo Klaipėdos ekipos persvara pasiekę rekordinę 24 taškų ribą (80:56).

Naudingiausiu uostamiesčio komandos krepšininku vėl tapo G. Masiulis. 207 cm ūgio 20-metis puolėjas per 20 minučių pelnė 11 taškų (3/4 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus bei surinko 17 naudingumo balų.

Dominavęs „Neptūnas“ šiame susitikime laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (40:29) bei atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (22:13).

Rytoj klaipėdiečiai susitiks su Permės „Parma“ komanda iš Rusijos. Tuo metu A grupėje santykius aiškinasi Rygos VEF, Liepojos „Liepaja“ bei „Samara“ klubai. Sekmadienį ekipų laukia lemiami mūšiai dėl galutinių „Wind Basket“ turnyro vietų.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 12, Simas Galdikas (15 min., 5/6 dvit., 6 atk. kam., 14 naud. bal.) ir Gytis Masiulis (17 naud. bal.) – po 11, Jerai Grantas ir Lorenzo Williamsas (0/4 trit., 5 rez. perd.) – po 8, Arūnas Mikalauskas 7 (6 atk. kam.), Osvaldas Olisevičius (6 atk. kam.), Laimonas Kisielius ir Džiugas Slavinskas – po 6, Paulius Dambrauskas 5, Kyle’as Weaveris 2 (6 atk. kam., 3 per. kam.).

„Ventspils“: Anthony Beane‘as 16, Lauris Blausas 15, Ingusas Jakovičas 12.