Tris kėlinius pagirtinai kovojęs „Lietkabelis“ krito Taline

Nesėkme Baltijos krepšinio lygos (BBL) aštuntfinalio pirmajame mače patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, išvykoje 64:78 (16:17, 19:18, 18:17, 11:26) nusileidęs Talino „Kalev/Cramo“ komandai su Mindugu Kupšu.

Atsakomoji dvikova vyks vasario 4 dieną „Cido“ arenoje. „Lietkabeliui“, norint žengti į ketvirtfinalį, reikės varžovus įveikti bent jau 15 taškų.

Pirmajame kėlinyje vyko kova taškas į tašką, o po pirmųjų dešimties žaidimo minučių minimaliai priekyje buvo estai – 17:16. Antrajame ketvirtyje „Kalev/Cramo“ sugebėjo laimėti atkarpą 9:0, po kurios pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 34:24. „Lietkabelis“ nesutriko ir atsakė galingu spurtu 11:1, kuris leido įpusėjus rungtynėms leido išlyginti rezultatą – 35:35.

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiai lygiai kovojo su Estijos čempionais, o Evaldo Žabo vienas taiklus baudos metimas leido svečiams po trijų kėlinių pirmauti – 53:52.

Viskas apsivertė aukštyn kojomis ketvirtajame ketvirtyje, kai „Kalev/Cramo“ laimėjo atkarpą 12:2, po kurios vėl pirmavo dviženkliu skirtumu – 69:59. Gintaro Kadžiulio auklėtiniai buvo priartėję (62:69), tačiau estai čia pat susigrąžino saugų pranašumą ir mačas baigėsi Talino klubo pergale 14 taškų persvara – 78:64.

„Kalev/Cramo“: R.Veidemanas ir G.Arbetas po 14, S.Machado (6 rez. perd.) ir F.Elegaras (20 atk. kam.) po 12, E.Keedusas 10… M.Kupšas 3.

„Lietkabelis“: E.Žabas 15 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), E.Dimša 14 (10 atk. kam.), I.Neliubovas 12 (7 atk. kam.), D.Šalenga 8.