Trilerį Šiauliuose laimėjęs „Neptūnas“ žengė į LKL pusfinalį

Lemiamu metu drebančiomis rankomis prie baudų metimų linijos stoję „Šiaulių“ krepšininkai baigė savo pasirodymą „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse. Susitikimo pabaigoje rezultatą persvėrę, tačiau pabaigoje dovanas dalijęs Klaipėdos „Neptūnas“ laimėjo ketvirtąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes ir serijoje triumfavo 3-1.

„Neptūnas“ svečiuose po atkaklios kovos šiauliečius palaužė 87:86.

Aikštelės šeimininkai ketvirtojo kėlinio viduryje dar kontroliavo situaciją, kai turėjo šešių taškų pranašumą (78:72). Visgi netrukus prasidėjo „Neptūno“ šturmas.

Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius ir Vytautas Šarakauskas pelnė taškus ir rezultatas tapo lygus (78:78).

Neilgai trukus, Karolis Guščikas pataikė tik vieną baudą, o situacija pasinaudojęs Jerai Grantas pataikęs dvitaškį persvėrė rezultatą (82:81). Kitoje svečių atakoje padėtį „Šiauliams“ dar labiau paaštrino Travisas Baderis (84:81).

Visgi šiauliečiai turėjo galimybių padidinti savo taškų sąskaitą, tačiau klaidų metant baudų metimus neišvengę Gedimino Petrausko auklėtiniai rezultato nebepersvėrė ir baigė savo sezoną.

„Šiauliai“ per paskutinę trijų minučių atkarpą pataikė tik 2 baudas iš 7 mėginimų.

Trečiajame kėlinyje fantastiškai rungtyniavo Mindaugas Girdžiūnas. Aikštės šeimininkams nutolti neleidęs atakų organizatorius per trečiąjį ketvirtį pelnė 15 taškų, pataikydamas 4 tolimus metimus.

Iš viso pergalingame mače atakuodamas nuo tritaškio linijos neklydęs Girdžiūnas pataikė visus 7 tritaškius ir susitikimą baigė pelnęs 23 taškus. Toks pataikytų tritaškių rezultatas yra pakartotas sezono rekordas, kurį pasiekęs yra ir „Vytauto“ gynėjas Šarūnas Vasiliauskas.

Pusfinalio serijoje uostamiesčio ekipa susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkais.

„Šiauliai“: Davidas Dudzinskis 16, Rokas Giedraitis 15, Mike'as Scottas ir Gintaras Leonavičius po 11, Cameronas Ayersas ir Karolis Guščikas po 10.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 23, Danielis Ewingas 17, Vytautas Šarakauskas 12, Jerai Grantas 11.