Tragiškai puolę žalgiriečiai pralaimėjo Klaipėdoje

Po antrųjų rungtynių „Tete-a-Tete Casino-LKL“ finalo serijoje – lygybė. Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai niekaip neatrado savojo žaidimo ir pralaimėjo Klaipėdos „Neptūno“ komandai 54:76 (11:21, 14:27, 15:14, 14:14). Trečiasis finalo serijos mačas antradienį bus žaidžiamas „Žalgirio“ arenoje.

Pirmas tris minutes „Žalgirio“ puolimas buvo bedantis – taškus pavyko pelnyti tik prie baudų metimų linijos stojusiam Martynui Pociui – 2:5. Svečių iš Kauno bėdos tęsėsi toliau, klaipėdiečiai rinko dešimtąjį tašką be atsako ir provokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę (2:10). Po pasitarimo žalgiriečiai suaktyvino veiksmus gynyboje, baudas sumetė Jerome‘as Randle‘as ir M.Pocius, o po kiek daugiau nei šešių minučių tylos iš žaidimo krepšį atrišo Ianas Vougioukas – 8:12. Sumažinę atsilikimą kauniečiai vėl strigo prie savojo krepšio ir tuo pasinaudoję „Neptūno“ krepšininkai susikrovė dviženklį pranašumą 11:21.

Lietuvos čempionų duobė tapo dar gilesnė antro kėlinio pradžioje, kuomet trijų minučių atkarpa buvo pralaimėta (0:10) – 11:31. Klaipėdos publiką kiek tildė tritaškį smeigęs J.Randle‘as (14:31), tačiau čia pat šeimininkai brėžė naują rekordinės persvaros ribą – 14:35. Antroje kėlinio pusėje savo žodį pagaliau tarė ir „Žalgirio“ krepšininkai: gražų reidą atliko Edgaras Ulanovas, tolimą šūvį realizavo Renaldas Seibutis – 21:35. Tiesa, netrukus klaipėdiečiai vos per minutę braukė visą sunkų žaliai-baltų triūsą (21:44). Prieš pat didžiąją pertrauką sudėtingą metimą per rankas pataikė J.Randle‘as, bet įsismaginę varžovai sustoti neketino ir prieš antrą rungtynių pusę pirmavo 25:48.

Išklausę trenerio pastabas rūbinėje žalgiriečiai antrą mačo dalį pradėjo kiek geriau: lyderio vaidmens ėmėsi penkis taškus rinkęs J.Randle‘as, bloką į statistikos protokolą įpaišė R.Seibutis – 30:48. Visgi, netrukus „Neptūnas“ atsakė keturiais taškais (30:52) ir staigiai malšino kauniečių ambicijas priartėti. Ketvirčiui įsibėgėjus, mindamas tritaškio liniją sudėtingą metimą įskraidino R.Seibutis, antrą progą susikūręs pasižymėjo I.Vougioukas – 34:55. Gražiai suvaikščiojus kamuoliui Pauliaus Jankūno perdavimą tolimu dvitaškiu įtvirtino M.Pocius, o kontratakoje Martynui provokavus pražangą atsilikimas mažėjo iki 38:55. Galinga P.Jankūno užtvara pasinaudojęs lengvus taškus įsirašė Lukas Lekavičius, bet per trečiąjį kėlinį tepavyko „atžaisti“ vieną tašką – 40:62.

Nors gynyba per pirmas keturias lemiamo kėlinio minutes ir buvo gana solidi, sparčiai tiksintis laikas bei vangiai renkami taškai nieko gero svečiams nežadėjo – 45:64. Trijų minučių tylą Lietuvos čempionų žaidime nutraukė Robertas Javtokas, bet rungtynių baigtis jau nebekėlė abejonių (47:70). Per likusį laiką susižaidimą pademonstravo L.Lekavičius bei R.Javtokas, o pripažinus „Neptūno“ pranašumą rezultatu 54:76 , finalo serijoje buvo atstatyta pusiausvyra – 1:1.