Suomijos vunderkindą sustabdžiusi Italija įžengė į ketvirtfinalį

Marco Belinelli pelnė 22 taškus, Luigi Datome pridėjo 15, o šių patyrusių žaidėjų vedama Italijos komanda Europos čempionato aštuntfinalio rungtynėse 70:57 (30:17, 18:12, 10:13, 12:15) įveikė Suomiją ir iškopė į ketvirtfinalį.

Į Stambulą atvykę karšti suomių aistruoliai buvo greitai atvėsinti Italijos krepšininkų.

Jie jau antrajame kėlinyje sukaupė 19 taškų pranašumą, nuo pat rungtynių pradžios užpylę suomius tolimais metimais.

Iki pertraukos italai pataikė septynis tritaškius (iš viso pataikė 9 iš 28), tuo tarpu Suomijai šįkart mažai padėjo Lauri Markkanenas.

„Lauri, make it rain!“ – taškų lietaus iš 20-mečio krepšininko laukė plakatą išskleidę triukšmingi Suomijos sirgaliai, kurių į Stambulą susirinko keli šimtai.

Bet 213 cm ūgio kylanti Suomijos krepšinio žvaigždė įsitraukė į žaidimą nuo atsarginių suolo, prastai gynėsi prieš Nicolo Melli ir žaidė nedaug – L.Markkanenas pelnė tik 4 taškus, nors grupės varžybose Helsinkyje rinko po 22,6.

Italija trečią kartą iš eilės Europos čempionate pasiekė ketvirtfinalį – 2013 ir 2015 metais ją sustabdė Lietuva, įveikusi italus ir šių pirmenybių grupės varžybose.

Etorre Messina treniruojamos komandos varžovas ketvirtfinalyje paaiškės sekmadienį po Serbijos ir Vengrijos aštuntfinalio mačo.

Prieš tai šeštadienį vykusiose aštuntfinalio rungtynėse Slovėnijos krepšininkai 79:55 sutriuškino Ukrainą, o Vokietija 84:81 palaužė 2013 metų Europos čempionus prancūzus.

Ketvirtoje aštuntfinalio dvikovoje šeštadienį susitinka Lietuvos ir Graikijos komandos. Mačo pradžia 21 val. 30 min.

Italija: M.Belinelli 22, L.Datome 15, D.Hackettas ir N.Melli po 10.

Suomija: P.Koponenas 13, S.Salinas 11, J.Wilsonas 8.