Solidžiame D. Needhamo debiute – išvargta „Ryto“ pergalė Prienuose

Dereko Needhamo debiutas – pergalingas. Ketvirtajame kėlinyje atkutęs Vilniaus „Rytas“ (19-6) svečiuose 75:68 palaužė Prienų „Skycop“.

Amerikietis savo debiutinėse rungtynėse pelnė 15 taškų, perėmė 4 ir atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius pardavimus bei surinko 14 naudingumo balų.

Mačo pradžia priklausė svečiams, kurie vedami Arciomo Parachouskio pradėjo rungtynes spurtu 6:0, tačiau greitai atgiję prieniškiai prapliupo tolimais metimais ir atsakė savo atkarpa 10:0 ir išsiveržė į priekį (10:6).

Antrajame ketvirtyje šeimininkai pateikė dar rimtesnį pareiškimą. Malcolmas Grantas ir Vytenis Lipkevičius pataikė po tritaškį, o pastarasis dar pridėjo taškus iš po krepšio ir „Skycop“ persvara pasiekė dviženklę – 40:30.

Antroji rungtynių pusė vyko itin lygiai. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Darjušas Lavrinovičius surinko 5 taškus iš eilės ir po taiklaus tritaškio per Parachouskį rezultatą išlygino – 59:59.

Vis tik po šio epizodo svečiai prabudo. Needhamas pataikė iš toli, Eimantas Bendžius pridėjo dar du tolimus šūvius iš eilės, o Martynas Echodas įkrovė iš viršaus ir, iki mačo pabaigos likus mažiau nei 2 minutėms, „Ryto“ persvara pasiekė 7 taškus – 70:63.

Malcolmas Grantas dar pataikė dvitaškį, tačiau Bendžius atseikėjo dar vieną tritaškį ir rungtynių pabaiga tapo aiški (73:65).

„Skycop“: Malcolmas Grantas 19 (3/4 trit.), Darjušas Lavrinovičius 11 (1/5 trit.), Mindaugas Lukauskis ir Vytenis Lipkevičius po 10.

„Rytas“: Eimantas Bendžius (4/10 trit.) ir Martynas Echodas (6/9 dvit.) po 16, Derekas Needhamas 15 (6/9 dvit.), Arciomas Parachouskis 11.

LKL čempionate – ir „Pieno žvaigždžių“ pergalė

Kitose rungtynėse Pasvalio „Pieno žvaigždės“ namuose 89:78 (25:16, 20:25, 22:20, 22:17) nugalėjo Utenos „Juventus“ krepšininkus.

Šeimininkams 17 taškų pelnė Dagoberto Pena, 15 – Yannickas Franke'as, po 13 – Yancy'is Gatesas ir Vytautas Šulskis, po 12 – Jay'us Threattas bei Tomas Lekūnas.

Utenos komandoje 16 taškų surinko Dovis Bičkauskis, 14 – Tomas Dimša, 10 – Kennethas Gainesas.

„Pieno žvaigždės“ (15/11) turnyro lentelėje yra penktos, o „Juventus“ (10/16) ekipa – šešta.