„Sintek-Jonava“ palaužė „Šilutę“ ir žengė į NKL ketvirtfinalį

Be traumuotų Justo Vazalio ir Martyno Linkevičiaus į kovą lemiamose, penktose, Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio serijos rungtynėse Šilutėje stojusi Jonavos „Sintek-Jonava“ 85:81 (23:21, 12:20, 29:18, 21:22) nugalėjo „Šilutę“ ir pateko į ketvirtfinalį.

Seriją Rimanto Grigo treniruojama ekipa laimėjo rezultatu 3:2 ir lygos ketvirtfinalio etape dėl bilieto į finalo ketvertą kovos su „Telšių“ krepšininkais. Pirmosios serijos iki trijų pergalių rungtynės vyks sekmadienį nuo 16 val. Telšiuose.

Pirmąjį kėlinį sirgalių būrio Šilutėje palaikoma Jonavos ekipa laimėjo dviejų tašku skirtumu (23:21). Tiesa, Rimanto Grigo auklėtiniai krito į duobę antrajame kėlinyje, kuomet „Šilutė“ surengė spurtą net 14:3 ir pavojingai nutolo – 35:26.

Grantas Vasiliauskas ir Justas Furmanavičius budino jonaviečiu – 31:35, o Augustino Jankaičio keturi taškai iš eilės neleido šeimininkams susikrauti ryškesnės persvaros prieš antrąją mačo dalį – 35:41.

Po didžiosios pertraukos savo spurtą 12:2 surengė „Sintek-Jonava“ ir išsiveržė į priekį – 47:43. Nors „Šilutė“ susigrąžino persvarą – 48:47, jonaviečiai per pusantros minutės pataikė tris tritaškius ir vėl pirmavo – 58:52. Greitai svečių skirutmas pasiekė ir 8 taškų ribą – 63:55. Po trijų ketvirčių Jonavos ekipa pirmavo – 64:59.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo lygia abiejų komandų kova, o įpusėjus ketvirčiui „Šilutė“ minimaliu skirtumu buvo priekyje – 72:71. Komandos keitėsi taškais ir, prasidėjus priešpaskutinei susitikimo minutei, Ryčio Juknevičiaus baudos metimas ir Augustino Jankaičio dvitaškis sukrovė svečiams keturių taškų persvarą – 81:77.

„Šilutė“ atsakė dviem Jeffery Perksino baudų metimais, o Jonavos klubo gretose prie baudų metimo linijos net dukart iš eilės keliavęs R. Juknevičius realizavo viską – 85:79. Per likusias 12 sekundžių šeimininkams pavyko pataikyti dvitaškį ir pergalę bei bilietą į ketvirtfinalį šventė jonaviečiai – 85:81.

Jonavos „Sintek-Jonava“: Justas Furmanavičius 20 taškų, Augustinas Jankaitis 18 (16 atk. kam.), Martynas Pacevičius 15, Rytis Juknevičius 12, Ernestas Serkevičius 10, Grantas Vasiliauskas 7, Rimantas Daunys 3, Šarūnas Dambrauskas ir Justinas Ramanauskas taškų nepelnė.

„Šilutė“: Jeffery Perkinsas 19 taškų, Evaldas Džiaugys 15, Mantas Šerkšnas 14, Aidienas Howardas 10.