LSKL: jaunųjų žalgiriečių šou, tritaškių lietus ir įtampa iki paskutinės sukundės

Po mėnesio pertraukos į krepšinio aikšteles sugrįžę Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) atstovai sirgalius pradžiugino skirtingomis dvikovomis: Kauno kolegijos (KK) studentas Justas Janulis sugebėjo pataikyti net 9 tritaškius, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovai žaidė NBA stiliui bei pelnė net 114 taškų, taip pat intrigų bei įtampos iki paskutinės sekundės netrūko ir kitose šio turo rungtynėse.

Kaune - tritaškių lietus

Kauno kolegijos (KK) studentai savo aikštėje žaidė itin banguotai, tačiau galiausiai rezultatu 99:84 (28:18, 22:16, 16:31, 33:19) sugebėjo palaužti Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) atstovus.

Aikštės šeimininkai po dviejų kėlinių pirmavo 16 taškų skirtumu - 50:34, tačiau itin prastai sužaidė trečiąjį kėlinį (16:31) ir net atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje - 65:66. Ketvirtajame kėlinyje kauniečius į priekį tempė ir taikliais tolimais šūviais varžovus į neviltį varė Justas Janulis. Daugiausiai šio žaidėjo pastangomis KK krepšininkai vėl greitai susikrovė dviženklę persvarą - 86:71 ir jau be jokios įtampos baigė rungtynes.

J. Janulis sužaidė fantastines rungtynes - pelnė net 33 taškus, pataikė net 9 tritaškius iš 15, 2 iš 6 dvit., 2/2 baudos, atkovojo 11 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 35 naudingumo balus. Dar prie KK ekipos pergalės 23 taškus (8/9 dvit., 2/3 trit., 9 atk. kam., 3 rez. perd., 30 naud. balų) pridėjo Antanas Bertašius, Mantas Košelis - 14 taškų.

LEU gretose 31 tašką (7/16 trit.) pelnė Augustinas Venckus, 19 - Augustinas Tvarijonas, 11 - Tomas Rimša.

„Itin malonų įspūdį paliko Justo Janulio puikus pasirodymas. Jis yra vertas praverti Nacionalinės krepšinio lygos duris. Šios lygos komandų vadovai turėtų atkreipti dėmesį į šį žaidėją. Naudingai žaidė ir Antanas Bertašius“, - pabrėžė KK komandos treneris Rolandas Rakutis.

Anot jo, KK komandoje nėra didelių žvaigždžių, kaip kitose ekipose, tačiau pergalės yra iškovojamos labai didelio noro, atsidavimo ir juodo darbo dėka.

„Žaidėjai aikštėje tiesiog atiduoda savo širdis. Į Italiją išvyko mūsų starto penketo žaidėjas Arminas Kelmelis, tad susilpnėjome, tačiau visada džiaugiamės, kai mūsų žaidėjai kyla karjeros laiptais. O grįžtant prie šio vakaro rungtynių, norėčiau pagirti ir varžovus - LEU studentus. Jie išties kovėsi gražiai ir nesudėjo ginklų net, kai atsilikinėjo gana dideliu skirtumu. Už tai jiems pagarba“, - pridūrė R. Rakutis.

Šiauliuose - jaunųjų žalgiriečių šou

Daugkartiniai LSKL čempionai Vytauto Didžijo universiteto (VDU) krepšininkai šį sezoną stebina rezultatyvumu - jau net šešiose iš vienuolikos rungtynių pelno daugiau nei po 100 taškų (penkiose rungtynėse - daugiau nei po 110 taškų). Šįkart Arūno Juknevičiaus auklėtiniai išvykos rungtynėse net 114:88 (31:30, 23:18, 27:20, 33:20) sutriuškino Šiaulių universiteto (ŠU) ekipą.

Šiauliečiai dar du kėlinius kovėsi apylygiai, tačiau po trečiojo kėlinio komandas skyrė 13 taškų - 81:68 iš ŠU nebeatlaikė tempo bei susitaikė su pralaimėjimu.

„Kai kurie mano komandos žaidėjai, kurie mažiau laiko gauna žaisti savo ekipose, buvo išsiilgę krepšinio ir visą tą susikaupusią energiją išliejo čia, LSKL čempionate. Buvo smagu stebėti šį atakų šou. Gynybos buvo mažai, bet puolime jau žaidėjai kaip reikiant pasireiškė“, - džiaugėsi VDU treneris Arūnas Juknevičius.

VDU komandą į dešimtąją pergalę (yra suklupę vos kartą) vedė jaunieji Kauno „Žalgirio“ atstovai: Gytis Masiulis surinko 29 taškus (8/10 dvit., 2/6 trit., 7/11 baudos, 11 atk. kam., 2 rez. perd., 34 naud. balai), Paulius Valinskas pridėjo 27 taškus (11/16 dvit., 1/8 trit., 2/2 baudos, 10 atk. kam., 4 rez. perd., 28 naud. balai). Dar iš VDU ekipos išsiskyrė 18 taškų pelnęs Ignas Fiodorovas ir 16 taškų pridėjęs Martynas Sajus (14 atk, kam.).

Iš ŠU komandos išsiskyrė po 18 taškų surinkę Martynas Plučius ir Rytis Pipiras, 17 taškų pelnė Airidas Giedraitis, 14 - Mantas Žukauskas, 13 - Benius Urbonavičius.

VDU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 55:32.

KTU ir KU rungtynėse - įtampa iki paskutinės sekundės

Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai savo aikštėje vargo iki paskutinės sekundės, tačiau jų triūsas buvo apvainikuotas pergale - vos 1 taško skirtumu - 84:83 (23:14, 23:25, 24:20, 14:24) nugalėti vieni iš čempionato lyderių Klaipėdos universiteto (KU) atstovai.

KTU kelis kartus pirmavo 11 taškų skirtumu - 67:56, 74:63, tačiau iki rungtynių pabaigos likus 1 minutei po Klaipėdos „Neptūno“ atstovo Lauryno Beliausko tritaškio KTU pranašumas ištirpo iki 3 taškų - 79:82. Negana to, klaipėdiečiai dar po kelių akimirkų galėjo išlyginti rezultatą, tačiau Jono Dumašiaus tritaškis tikslo nepasiekė, o kamuolį atkovojęs KU aukštaūgis Matas Jucikas pelnė taškus iš po krepšio ir pranašumas ištirpo iki 1 taško - 83:84.

Tiesa, iki rungtynių pabaigos liko vos sekundė, tad klaipėdiečiams nieko pakeisti nebepavyko.

KTU komandą į pergalę vedė Julius Kigas, pelnęs 29 taškus (6/9 trit.), Matas Ragauskas pridėjo 16, Martynas Zigmantavičius - 15 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Redas Jakubauskas - 11 taškų.

Klaipėdiečių gretose Matas Jucikas surinko 25 taškus (7/15 dvit., 11/14 baudų, 14 atk. kam., 1 rez. perd., 31 naud. balas), Laurynas Beliauskas surinko 13 taškų, Haroldas Saprykinas - 12 (5 rez. perd.), Arūnas Mikalauskas ir Jonas Dumašius - po 11 tšk.

„Įveikti KU ekipą, kurios gretose šįkart rungtyniavo net trys FIBA Čempionų lygos ir LKL patirties turintys Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjai - Laurynas Beliauskas, Arūnas Mikalauskas ir Matas Jucikas - didelis pasiekimas. Prieš KU ekipą, kuriai vadovauja treneris Mindaugas Stašys, kovoti yra visada sudėtinga. Džiaugiamės, kad šįkart laimėjome. Manau, kad mūsų pergalę lėmė kovingumas, didžiulis noras ir energija, kuria tiesiog spinduliavome“, - po rungtynių kalbėjo KTU treneris Vytautas Pliauga.

LCC iškovojo pergalę namuose

Kitai Klaipėdos ekipai - LCC tarptautiniam universitetui (LCC) sekėsi geriau - Mariaus Tamolio auklėtiniai namuose rezultatu 78:65 (20:12, 17:19, 28:13, 13:21) nugalėjo lygos autsaiderius Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) atstovus.

LCC ekipa jau antrojo kėlinio pradžioje susikrovė dviženklę persvarą - 25:14, o vos prasidėjus ketvirtam kėliniui koamndas skyrė 21 taškas - 65:44. Taigi, rungtynių intrigos nebuvo.

LCC gretose po 15 taškų pelnė Tadas Kymantas ir Justas Grikštas (13 atk. kam.), 13 - Valentinas Mitalauskas, 11 (12 atk. kam., 10 rez. perd.) - Mantas Montvila.

ASU komandą nuo eilinio pralaimėjimo bandė gelbėti Vilius Pocius, pelnęs 21 tašką ir Marius Kazlauskas, surinkęs 14 taškų (12 atk. kam.).

LCC ekipa laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 61:42.

"Nuo sezono pradžios dėl traumų, dėl neįvykdyto studijų pažangumo ir kitų priežasčių netekome keturių svarbių žaidėjų, tad susitelkėme ir įrodėme, kad galima laimėti kovingumu. Talentų daug neturime, tad stengiamės savo pranašumą įrodyti kovingumu", - po rungtynių sakė LCC ekipos treneris Marius Tamolis.