„Žalgiris“ nušlavė „Lietkabelį“ ir trumpiausiu keliu žengė į LKL pusfinalį

Antradienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai baigė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio seriją. Savo aikštėje kauniečiai žaidė trečiąsias serijos iki trijų pergalių rungtynes su Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa ir ją tiesiog nušlavė - 99:60 (29:19, 25;21, 19:7, 26:13). LKL čempionai laimėjo seriją 3:0 ir lengvai iškopė į pusfinalį.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo galingai. 3 min. po Roberto Javtoko metimo "Žalgiris" pirmavo 10:0.

Svečiai pirmuosius taškus pelnė tik 4 min. - dvi baudas įmetė Arnas Labuckas.

Kėlinio viduryje po Artūro Milaknio tritaškio kauniečiai įgijo 11 taškų persvarą - 15:4.

6 min. LKL čempionai pirmavo 17:7.

7 min. po dar vieno A.Milaknio tolimo metimo komandas skyrė jau 15 taškų - 22:7.

9 min. Gintaro Krapiko auklėtiniai pirmavo 28:16.

10 min. Lukas Aukštikalnis "Lietkabelio" atsilikimą sumažino iki 9 taškų - 28:19.

Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai turėjo 10 taškų persvarą - 29:19.

Antrasis kėlinys. 12 min. aikštės šeimininkai turėjo 14 taškų persvarą - 35:21.

17 min. Evaldas Žabas tritaškiu panevėžiečių atsilikimą sumažino iki 10 taškų - 45:35.

19 min. iš toli švystelėjo A.Milaknis - 52:35.

Komandos išėjo ilsėtis "Žalgiriui" pirmaujant 54:40.

Iki pertraukos žalgiriečiams daugiausia taškų pelnė A.Milaknis (13), "Lietkabeliui" - E.Žabas (12).

Trečiasis kėlinys. Trečiasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai. 24 min. Kauno krepšininkai pirmavo 56:45.

Trečiojo kėlinio viduryje po R.Javtoko dvitaškio LKL čempionai turėjo 16 taškų persvarą - 61:45.

27 min. Edgaras Ulanovas tolimu šūviu aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 19 taškų - 66:47.

Trečiojo kėlinio pabaigoje "Žalgiris" spurtavo ir įgijo net 26 taškų persvarą - 73:47.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinį kėlinį kur kas geriau pradėjo G.Krapiko kariauna. Žalgiriečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir 33 min. nutolo - 81:47.

35 min. penktą kartą prasižengė "Lietkabelio" lyderis E.Žabas.

38 min. Donatas Tarolis kauniečių persvarą padidino iki 38 taškų - 95:57.

Netrukus Siimas Vene "Žalgirio" pranašumą padidino iki 40 taškų - 97:57. Žalgiriečiai laimėjo 99:60.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 15, Siimas Sanderis Vene 14, Lukas Lekavičius 12,  Robertas Javtokas 11, Paulius Jankūnas 10.

„Lietkabelis“: Evaldas Žabas 19, Arnas Labuckas 15, Darius Griškėnas 12.

Situacija prieš rungtynes

Ketvirtfinalis. Šiemet LKL ketvirtfinalio serija vyksta iki trijų pergalių. "Žalgiris" serijoje pirmauja 2:0. Kaune žalgiriečiai panevėžiečius nugalėjo 91:69, o Panevėžyje laimėjo 73:67.

Dvikovos. Šį sezoną "Žalgiris" Panevėžio krepšininkus įveikė visus šešis kartus. LKL reguliariajame sezone Gintaro Krapiko auklėtiniai varžovus nugalėjo 88:70, 82:63 (Panevėžyje), 91:83, 102:72 (Kaune).

Jonukas (Vilnius)

Jonukas (Vilnius) portretas
"Lietkabelis" - ne rodiklis. Tik 7 sveikus žaidėjus turi. Pažiūrėsime, kai "Žalgiriui" LKL finale teks nagais ir ragais kabintis, kad tik neapsikiaulinti. Tačiau tai nepadės. LKL čempionas man jau aiškus. Ne Kauno "Žalgiris".