„Lietuvos rytas“ savo aikštėje vos išnešė sveiką kailį

Martynas Linkevičius nespėjo laiku išmesti rezultatą išlyginti galėjusio metimo, todėl Vilniaus „Lietuvos rytas“ išnešė sveiką kailį „Tete-a-Tete Casino LKL” mažojo finalo starte.

Tomo Pačėso auklėtiniai pirmosiose bronzinės serijos rungtynėse namuose 85:83 (17:22, 27:27, 25:20, 16:14) palaužė Utenos „Juventus“ krepšininkus.

Sostinės ekipa serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis serijos susitikimas sekmadienį bus žaidžiamas Utenoje.

Beveik visų rungtynių metu atsilikinėjęs „Lietuvos rytas“ aukštesnę pavarą įjungė tik paskutiniajame ketvirtyje, kurį favoritai pradėjo spurtu 7:0 ir įgijo rekordinę persvarą 76:69.

Kėliniui artėjant prie pabaigos „Juventus“ prisivijo 77:78, tačiau itin svarbius tritaškius įmetę šeimininkų snaiperiai Adas Juškevičius ir Marius Runkauskas leido savo komandai paskutinę minutę atitrūkti 84:79.

Antano Sireikos auklėtiniai rankų nenuleido – Saulius Kulvietis išplėšė kamuolį iš Deivido Gailiaus rankų ir pelnė greitus taškus (81:84), o likus žaisti 10 sekundžių Kendrickas Brownas prametė du baudų metimus.

Likus žaisti 5 sekundes Spenceris Butterfieldas sumažino Utenos klubo deficitą iki minimumo (83:84), o dar vieną dovaną svečiams padovanojo Marius Runkauskas, sugebėjęs realizuoti tik vieną baudos metimą iš dviejų.

Lemiamai atakai „Juventus“ turėjo 4 sekundes, tačiau jų sėkmingui išpuoliui nepakako. Linkevičius sugavo kamuolį baudos aikštelėje ir sugebėjo įmesti jį į krepšį, tačiau epizodo pakartojimą peržiūrėję mačo arbitrai taškų neįskaitė.