Lietuvos 16-mečiai krepšininkai be gailesčio sutrypė ukrainiečius

Lietuvos šešiolikmečių (U16) vaikinų rinktinė kontrolinėse rungtynėse Kaune sutriuškino Ukrainos bendraamžius 96:40 (25:14, 28:8, 19:16, 24:2)

Lietuviai nuo pat mačo pradžios pranoko varžovus ir puldami, ir gindamiesi, sulyg kiekviena minute didindami persvarą. Jau po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo užtikrintai (53:22), ir intrigos nebeliko. Nors trečiajame ketvirtyje ukrainiečiai kiek išlygino žaidimą, paskutinį tašką Lietuvos rinktinė padėjo paskutiniame kėlinyje, per kurį varžovams leido įmesti vos du taškus, kai patys pelnė 24.

Lietuviai pranoko Ukrainos krepšininkus visose statistinėse kategorijose. Svečiai prametė visus 10 tolimų metimų. Gerą gynybą demonstravę šeimininkai blokavo 7 varžovų metimus, tuo tarpu ukrainiečiai to nepadarė nė karto.

Rezultatyviausias Lietuvos komandoje buvo dvigubą „dublį“ surinkęs penkiolikmetis Tomas Balčiūnas. Jis pelnė 20 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. 15 taškų pridėjo ir 8 kamuolius atkovojo Grantas Vasiliauskas, 14 – Lukas Kišūnas (7 atk.kam.), 13 – Lukas Uleckas (5 atk.kam., 5 rez.perd.)

U16 vaikinų rinktinė ruošiasi Europos čempionatui, kuris rugpjūčio 6-16 dienomis vyks Kaune. Lietuvos rinktinė visas savo rungtynes žais Kauno sporto halėje. Europos čempionato kovas ji pradės B grupėje su Graikijos, Ispanijos ir Izraelio bendraamžiais.

Į Kaune vyksiantį čempionatą jau galima įsigyti bilietus per sistemą www.krepsiniobilietai.lt . Bilietas į visos dienos rungtynes Kauno sporto halėje arba Sabonio krepšinio centre kainuoja vos 3 eurus. Viso čempionato abonementas kainuoja 35 eurus.