„Lietkabelis“ neprilygo „Dzūkijos“ krepšininkams

Antrąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (0/2) klubas, kuris namuose 64:86 (23:23, 21:20, 11:20, 9:23) nusileido Alytaus „Dzūkijos“ (1/2) krepšininkams.

Nuo pat susitikimo pradžios užvirė atkakli kova taškas į tašką – prabėgus kiek daugiau nei 5 minutėms rezultatas buvo lygus – 12:12. „Lietkabeliui“ pavyko kiek truktelėti į priekį, kai Lukas Aukštikalnis pataikė tolimą metimą – 18:14. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę panevėžiečiai pirmavo 22:16,  bet sėkmingiau ketvirtį baigė „Dzūkija“, todėl rezultatas po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo lygus – 23:23.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo kur kas sėkmingiau už varžovus ir prabėgus kiek daugiau nei 3 minutėms susikrovė 7 taškų pranašumą – 33:26. Po Andrejaus Urlepo paprašytos minutės pertraukėlės „Dzūkija“ laimėjo 2 minučių atkarpą 7:0 ir atstatė pusiausvyrą – 33:33. Svečiai net buvo išsiveržę į priekį (37:35), bet „Lietkabelis“ susigrąžino iniciatyvą bei įpusėjus rungtynėms nežymiai pirmavo – 44:43.

Po pertraukos abi komandos įsivėlė į greitą žaidimą, tačiau jis rezultatyvių atakų neatnešdavo, nes žaidėjai dažnai klysdavome arba metimai skriedavo pro šalį. Sužaidus 5 minutes „Lietkabelis“ pirmavo 49:47. Po alytiškių paprašytos minutės pertraukėlės, dzūkai surengė kelias sėkmingas atakas ir nusvėrė rezultato svarstykles savo naudai – 51:49. 28-ąją minutę „Dzūkijai“ pavyko atitrūkti dar labiau – 58:51. Į vieną taiklų baudos metimą svečiai atsakė Vilmanto Dilio tritaškiu ir greita ataka, po kurios skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis – 63:52. Per likusį laką Dainius Šalenga pataikė tolimą metimą, kuris leido sumažinti deficitą – 55:63.

Lemiamą ketvirtį dvitaškiu pradėjęs Darius Griškėnas dar labiau priartino šeimininkus (57:63), bet „Dzūkijos“ surengtas 5 minučių spurtas 14:0 leido svečiams atitrūkti – 76:57. Likusios 4 žaidimo minutės tebuvo formalumas, kurių metu „Lietkabelis“ išsigelbėti nesugebėjo ir patyrė antrąją nesėkmę šio sezono LKL pirmenybėse.

„Lietkabelis“: D.Šalenga 14, Ž.Jonušas 12, T.Lydeka 11, I.Neliubovas 10, E.Žabas 7, L.Aukštikalnis 5, D.Griškėnas 4, D.Leonardas 1, Ž.Janavičius (0/6 dvit., 0/6 trit., 9 rez. perd.), J.Carteris ir M.Kazonas po 0.

„Dzūkija“: V.Dilys 18 (8 atk. kam.), A.Lapeta 13 (8 atk. kam.), M.Dixonas 12 (7 rez. perd.), A.Jomantas 11 (5 atk kam.), M.Paliukėnas (6 atk. kam.) ir M.Halilovičius po 9.

Kitą susitikimą „Lietkabelis“ žais spalio 2 dieną, ketvirtadienį, 19.00 valandą namuose su Kauno „Žalgiriu“.