Lengvas pasivaikščiojimas: „Žalgiris“ – „Vytautas“ 97:54

Tarp dvejų Eurolygos rungtynių įsiterpusiame „Betsafe–LKL“ mače Kauno „Žalgirio“ komanda neturėjo daug vargo. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai sutriuškino Prienų-Birštono „Vytauto“ komandą 97:54 (25:17, 25:17, 22:9, 25:11).

Tai buvo septintoji žalgiriečių pergalė per aštuonerias „Betsafe–LKL“ rungtynes.

Rungtynių pradžioje „Žalgirio“ žaidimą inicijavo gynėjų tandemą sudarę Vasilije Micičius ir Paulius Valinskas, greito pirmojo bei tikslaus Brandono Davieso perdavimo sulaukė dėjimu pasižymėjęs Artūras Milaknis – 11:4. Pirmajam kėliniui net neįpusėjus aukštaūgis B.Daviesas jau ketvirtą rezultatyvų perdavimą atliko komandos kapitonui Pauliui Jankūnui, o netrukus ir pats taikliu baudos metimu atsidarė savo taškų sąskaitą – 14:7. Antroje ketvirčio pusėje šeimininkų pranašumą iki 25:12 augino po krepšiu sunkiai sustabdoma jėga tapęs Antanas Kavaliauskas ir iš įvairių padėčių sunkumų varžovams kėlęs P.Jankūnas. Tiesa, per paskutinę minutę „Vytauto“ krepšininkai kiek sumažino atsilikimą – 25:17.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai agresyvia gynyba išmušė iš vėžių klaidas dariusius svečius, o dviženklį pranašumą atstatė nuostabią ataką „žemė-oras“ suorganizavęs Dee Bostas ir viską dėjimu užbaigęs Axelis Toupane – 29:17. Nors taikliai iš vidutinio nuotolio metė B.Daviesas, vis dažniau spragas Lietuvos čempionų gynyboje atrasdavo pavojingai priartėję ir Šarūno Jasikevičiaus antrosios minutės pertraukėlės išprovokavę varžovai (31:25). Tuomet situaciją stabilizavo prie baudų metimų linijos apsistoję A.Toupane ir Gytis Masiulis – 38:25. Artėjant didžiajai pertraukai išaušo ir snaiperių eilė pasireikšti: po tolimą šūvį smeigė V.Micičius ir A.Milaknis, o pranašumą iki 50:34 didino „Vytauto“ komandą apšaudęs rezultatyviausias mačo žaidėjas P.Jankūnas.

Trečiąjį kėlinį atidarė be priekaištų veikęs Kevino Pangoso ir A.Kavaliausko tandemas, net tris kartus nuskriaudęs į duobę įkritusius svečius – 58:39. Pavydėtiną tarpusavio ryšį toliau demonstravo rezultatyvių perdavimų statistiką gerinęsis K.Pangosas ir šešioliktuoju savo tašku skirtumą tarp komandų iki 63:41 auginęs A.Kavaliauskas. Kėlinuko pabaigoje iš toli pataikė Aaronas White‘as, lygiai tą patį darė P.Valinskas, o tašką solidžiai laimėtoje atkarpoje padėjo situaciją susikūręs bei sėkmingai ją išnaudojęs B.Daviesas – 72:43.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje „Vytauto“ krepšininkus į galutinį nokdauną pasiuntė tritaškį iš krašto realizavęs A.Milaknis bei drąsiai krepšį atakavęs A.Toupane – 79:43. Naudingumo balus rinkosi kamuolį puolime ėmęs G.Masiulis, trečią tolimą bombą įsūdė pranašumą iki 84:46 auginęs A.Milaknis. Rungtynių baigčiai nebekėlus abejonių taškų kraitį atsidarė K.Pangosas, žiūrovus galingu dėjimu pradžiugino A.White‘as – 88:48. Likusius formalus mačo pabaigoje sutvarkė tikrą dėjimų fiestą surengęs A.White‘as ir įspūdingą žalgiriečių pergalę rezultatu 97:54 įtvirtinęs G.Masiulis.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 16 (5/5 dvit.), P.Jankūnas 13 (5/5 dvit., 7 atk. kam.), A.Milaknis 13 (3/4 trit.), P.Valinskas 9, V.Micičius 9, A.White’as 9, A.Toupane 8 (5 atk. kam.), G.Masiulis 8 (7 atk. kam.), K.Pangosas 5 (5 rez. perd.), B.Daviesas 5 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), D.Bostas 1 (4 per. kam.), E.Ulanovas 1 (4 rez. perd., 2 per. kam.).

„Vytautas“: D.Lukašovas 12 (6/6 dvit.), J.Sinica 8, E.Žukauskas 7 (4 rez. perd., 2 per. kam.).