Latvijos krepšinio lygos rungtynėse penki lietuviai pelnė 58 taškus

Dvyliktą pergalę keturioliktosiose Latvijos krepšinio lygos reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo trečiąją vietą dešimties ekipų turnyre užimantis Liepojos "Triobet" klubas su Andriumi Mažučiu bei Edgaru Želioniu, šeštadienį svečiuose 71:66 (16:20, 20:21, 15:13, 20:12) įveikęs aštuntojoje pozicijoje likusią Vytenio Čižausko "BK Valmiera" (3 pergalės ir 11 pralaimėjimų) komandą.

A.Mažutis ir E.Želionis nugalėtojams pelnė po 6 taškus ir rezultatyvumu ekipoje nusileido tik Marekui Jurevičui (17 tšk.), Gintui Antropui (12 tšk.) bei Tomui Leimaniui (9 taškai).

Per 28 su puse minutės A.Mažutis pataikė 2 tritaškius iš 4, prametė visus 4 dvitaškius, sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei prasižengė 4 kartus.

19 su puse minutės (19:23) aikštelėje praleidęs E.Želionis prametė tritaškį, pataikė visus 3 dvitaškius, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovų metimą bei po kartą suklydo ir prasižengė.

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidusio V.Čižausko sąskaitoje - 16 taškų, 5 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys, 3 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos ir 3 pražangos. Per 29 minutes (29:01) jis prametė tritaškį, pataikė 5 dvitaškius iš 6 bei realizavo visus 6 baudų metimus.

15 taškų į nugalėtojų krepšį įmetė Davis Rozitis, 13 - Samas Doweris.

Latvijos krepšinio lygoje pirmauja abu reguliariojo sezono mačus laimėję Rygos VEF (2/0) krepšininkai, lenkiantys Ventspilio "BK Ventspils" (7/1) komandą.

Šeštąją nesėkmę keturioliktame mače patyrė Povilo Čukino "BK Jėkabpils" klubas, savo aikštėje 72:77 (15:21, 18:20, 18:17, 21:19) nusileidęs penktojoje pozicijoje esančiai Rygos "Barons/LDz" (8/5) ekipai su Dovydu Rediku.

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidęs vidurio puolėjas iš Lietuvos pelnė 13 taškų, atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo varžovo metimą ir po 3 sykius suklydo bei prasižengė. Per beveik 25 minutes (24:49) P.Čukinas pataikė 5 dvitaškius iš 12 beiu realizavo 3 baudų metimus iš 4.

12 taškų pralaimėjusiems pelnė Rihardas Kuksikas, po 11 - Pavelas Veselovas ir Devinas Tayloras.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Kasparas Kambala (19 tšk.), Dovydas Redikas (17 tšk.) bei Lauris Mizis (16 taškų).

Per 30 žaidimo minučių lietuvis prametė tritaškį, pataikė 8 dvitaškius iš 13 bei realizavo 1 baudos metimą iš 3. Be to D.Redikas atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 6 sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė.

"BK Jelgava" (6/8) komanda su Denisu Krestininu lieka septinta.