Klaipėdos „Neptūnas“ suklupo ir Kėdainiuose

Klaipėdos „Neptūnas“ ir toliau lieka be pergalių „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate. Uostamiesčio krepšininkai 90:94 (22:16, 26:27, 17:23, 16:15, 9:13) turėjo pripažinti namuose žaidusio Kėdainių „Nevėžio“ pranašumą.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjęs „Neptūnas“ po penkių minučių turėjo penkių taškų persvarą (10:5). Nors netrukus „Nevėžis“ išlygino rezultatą (10:10) ir jį galiausiai persvėrė (13:12), tačiau klaipėdiečiai iki kėlinio pabaigos susikrovė šešių taškų pranašumą – 22:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje situacija iš esmės nepasikeitė – įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė penki taškai (32:27). Likus žaisti beveik dviems minutėms „Nevėžis“ surengė spurtą 6:0 ir pagaliau išlygino rezultatą (39:39). Prieš ilgąją pertrauką nei vienai komandai nepavyko susikrauti solidesnės persvaros.

Trečiasis kėlinys prasidėjo „Nevėžio“ spurtu 11:2 ir kėdainiečiai susikrovė keturių taškų pranašumą (54:50). Įpusėjus ketvirčiui, komandas skyrė trys taškai (59:56). Prieš ketvirtąjį kėlinį „Neptūnas“ turėjo minimalų deficitą – 66:65.

Paskutinysis rungtynių ketvirtis prasidėjo kova taškas į tašką (71:71). Prabėgus penkioms minutėms aikštelės šeimininkai turėjo vos vieno taško persvarą (74:73). Likus žaisti tris minutes „Nevėžis“ padidino pranašumą iki šešių taškų (79:73), tačiau Jamesas Baronas tritaškiu sumažino skirtumą (79:76).

Po T. Prostrano prasiveržimo klaipėdiečių deficitas išaugo iki 5 taškų (76:81). Netrukus Vytautas Šarakauskas pataikė tritaškį, o likus žaisti aštuonias sekundes Larry Drew išlygino rezultatą (81:81). Paskutinis Jermaine’o Love’o metimas skriejo pro šalį ir komandos keliavo į pratęsimą – 81:81.

Papildomos penkios minutės, panašiai kaip ir ketvirtasis kėlinys, prasidėjo lygiu abiejų ekipų žaidimu. Visgi, tuomet „Neptūnas“ atsakė dar keturiais taškais iš eilės ir likus žaisti kiek daugiau nei minutę turėjo penkių taškų pranašumą (90:85). Po J.Love’o baudų metimų ir Karolio Petrukonio sudėtingo dvitaškio komandas vėl skyrė vos vienas taškas.

Lemiamai atakai „Nevėžis“ turėjo 14 sekundžių – Justas Sinica pataikė tritaškį likus sekundei (92:90). Kitoje atakoje „Neptūnas“ suklydo ir turėjo pripažinti aikštelės šeimininkų pranašumą – 90:94.

„Nevėžis“: J. Sinica 26 taškai, J.Love ir T.Prostranas (10 rez. perd.) po 15, K.Petrukonis (8 atk. kam.) ir I.Smiljaničius (11 atk. kam.) po 13, P.Petrilevičius (6 atk. kam.) 9.

„Neptūnas“: M.Kačinas (10 atk. kam.) 19, J.Drew (6 rez. perd.) 16, M.Mažeika 14, T.Klimavičius ir J.Baronas po 11, V.Šarakauskas 10, J.Grantas 8.