Klaipėdos „Fortūna“ palaužė LMKL čempionę Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ ekipą

Antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Klaipėdos „Fortūna“ (2/1), kuri rezultatu 53:47 (22:14, 12:10, 5:13, 14:10) išvykoje nugalėjo praėjusių metų LMKL čempionę Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (1/2) ekipą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo vilnietės, kurios rungtynių pradžioje buvo įgijusios 5 taškų pranašumą – 7:2. Tačiau Marinos Solopovos vedama „Fortūną“ surengė spurtą 12:0 ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui ne tik pasivijo, bet ir aplenkė varžoves – 14:7. Klaipėdietės įgytą persvarą išlaikė iki kėlinio pabaigos ir jį laimėjo rezultatu 22:14.

Antrajame ketvirtyje į priekį šovė „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės, kurios laimėjo atkarpą 8:3 ir įpusėjus antrajam kėliniui pradėjo kvėpuoti klaipėdietėms į nugaras – 22:25. Po taiklių Monikos Grigalauskytės, Justinos Matuzonytės ir Kristės Druskytės metimų, „Fortūna“ besibaigiant kėliniui susikrovė jau 12 taškų pranašumą (34:22), kurį aidint antrojo kėlinio sirenai vilnietėms pavyko sumažinti minimaliai – 24:34.

Po ilgosios pertraukos abi komandos keitėsi netaikliais metimais, o ledus pralaužė Eglė Šniokaitė, Chastity Reed ir Vita Horobets, po kurių dvitaškių „Kibirkštis-VIČI“ priartėjo prie klaipėdiečių – 30:34. Nerezultatyvų kėlinį sužaidusi „Fortūna“ beveik išbarstė pranašumą ir po trijų kėlinių išsaugojo vos 2 taškų pranašumą – 39:37.

Paskutinį ketvirtį spurtu 8:0 pradėjo „Fortūna“ ir išsiveržė į priekį – 47:37. Nors „Kibirkštis-VIČI“ nepasidavė iki rungtynių pabaigos, klaipėdietės pergalės atiduoti nebuvo linkusios ir visą likusį laiką išlaikiusios persvarą laimėjo rungtynes rezultatu 53:47.

„Kibirkštis-VIČI“: Ch. Reed 10 (5 per. kam.), E. Šniokaitė 9 (4 rez. per.), V. Horobets ir D. Šarauskaitė po 7.

„Fortūna“: M. Solopova 14 (8 atk. kam.), M. Grigalauskytė 13 (10 atk. kam.),  L. Aglinskaitė 11, I. Visgaudaitė 7, K. Druskytė 5.