„Kibirkšties“ krepšininkės baigė pasirodymą Europos moterų lygoje

Vilniaus „Kibirkšties“ komandai nepavyko iškovoti antrosios pergalės Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) ture Vilniuje. Sostinės klubas ketvirtadienį 62:76 (18:31, 18:19, 11:11, 15:15) pralaimėjo Amsterdamo „Angels“ (Olandija) ekipai.

„Kibirkšties“ komanda po šios nesėkmės baigė kovas šių metų Europos moterų lygoje. Vilnietės per septynerias rungtynes iškovojo vieną pergalę ir liko paskutinėje - aštuntojoje - B grupės vietoje.

Ketvirtadienio mače „Angels“ komanda nuo rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas. Jaunesnės varžovės pasinaudojo greitu puolimu ir jau per pirmas 10 minučių susikrovė dviženklį pranašumą (31:18). Antrame kėlinyje žaidimas išsilygino, tačiau „Kibirkšties“ komandai nepavyko sumažinti atsilikimo (36:50).

Trečią kėlinį abi komandos pradėjo daugiau dėmesio skirdamos gynybai. Tiek lietuvės, tiek olandės sunkiai skynėsi kelią krepšio link ir po 30 minučių kovos švieslentėje degė 14 taškų „Kibirkšties“ deficitas (47:61). Ketvirtojo kėlinio pradžioje viešnios savo pranašumą padidino iki 20 taškų ir visos vilniečių pastangos pakeisti rezultatą buvo bevaisės.

„Kibirkšties“ komandoje rezultatyviausia buvo Gabija Meškonytė. Puolėja per 30 min. pelnė 17 taškų, atkovojo 6 kamuolius, blokavo 2 metimus, tačiau net 6 kartus suklydo.

Geriausios žaidėjos prizas Vilniaus komandoje atiteko Daliai Donskichytei, kuri surinko 10 taškų, perėmė 7 ir atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 5 kartus suklydo.

Ieva Šimkutė (11 atk. kam., 4 rez. per.) ir Justina Miknaitė pelnė po 10 taškų, Livija Sakevičiūtė - 6, Emilija Grigaliūnaitė - 4, Agnė Bobinaitė - 3, Miglė Purlytė - 2, Eglė Zabotkaitė (8 atk. kam.) ir Justina Kraujūnaitė taškų nepelnė.

Šiame mače „Kibirkšties“ komandai negalėjo padėti traumuotos Morgan Pullins ir Urtė Slavickaitė.

„Angels“ ekipoje Kiki Fleuren surinko 23 taškus, Yfke Hoek - 17, o Lisanne De Jonge - 13.

Kitose turo Vilniuje rungtynėse Maskvos „Dinamo“ (Rusija) 58:50 įveikė Minsko „Horizont“ (Baltarusija) ekipą.

B grupės lentelė.

1. Rygos TTT (Latvija) 7 pergalės/0 pralaimėjimų

2. Brno „Basket Žabiny“ (Čekija) 5/1

3. „Lulea Basket“ (Švedija) 4/1

4. „Pieštanske Čajky“ (Slovakija) 3/3

5. Minsko „Horizont“ (Baltarusija) 2/5