Kėdainių „Nevėžis“ sutriuškino „Lietkabelį“

Po įspūdingai sužaisto ketvirtojo kėlinio Kėdainių „Nevėžis“ paguldė Panevėžio „Lietkabelį“ rezultatu 86:63 (28:23, 19:19, 8:9, 31:12).

Ramūno Cvirkos auklėtiniai priekyje buvo didžiąją mačo dalį. Jau po dviejų kėlinių kėdainiečiai pirmavo rezultatu 47:42.

Vis dėlto trečiajame kėlinyje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Lietkabelio“ krepšininkai. Aikštės ir turnyro šeimininkams krepšys tarsi užrištas buvo 8 minutes, tuo tarpu svečiai pelnė 9 taškus ir išsiveržė į priekį – 47:51.

Tačiau besibaigiant aštuntajai trečiojo ketvirčio minutei „Nevėžio“ legionierius Jon-Christoper Fuller atrišo krepšį taikliu dvitaškiu metimu ir sušvelnino ekipos atsilikimą – 49:51.

Čia pat antros iš eilės sėkmingos R.Cvirkos auklėtinių atakos metu tritaškį metimą realizavo Ignas Labutis (52:51), o trečią kartą apsigynę ir sėkmingai sužaidę puolime „Nevėžio“ krepšininkai varžovus nubaudė dar vienu tolimu Vladimiro Ševčenkos tritaškiu (55:51).

Lemiamą mačo kėlinį sėkmingiau pradėjo žaidimą pajutę aikštės šeimininkai. I.Labutis pataikė iš toli (58:51), J.Fuller realizavo abu baudos metimus (60:53).

Mike Morrison nesportinė pražanga prie baudų metimo linijos pasiuntė Chaunsey Collinsą. Legionieriaus ranka nesudrebėjo ir „Nevėžis“ ėmė bėgti dar toliau – 62:53.

Komandos apsikeitė taikliais metimais, o likus trims minutėms iki finalinės rungtynių sirenos prasidėjo snaiperių šou. Į taiklų tritaškį Simo Buterlevičiaus metimą (73:57) tuo pačiu atsakė „Lietkabelio“ krepšininkas Ernestas Ežerskis (73:60). Čia pat darsyk iš toli taikliai atakavo S. Buterlevičius (76:60).

Du taškus „Nevėžiui“ pridėjo I.Labutis (78:60), o Paulius Valinskas atsakė trimis taškais (78:63).

Likus minutei iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos, C.Collinsas Kėdainių arenoje susirinkusius „Nevėžio“ aistruolius sukėlė ant kojų, kuomet per „Lietkabelio“ bokštą M.Morrisoną įmetė tritaškį metimą (83:63).

Pergalę C.Collinsas užtvirtino dar vienu taikliu tritaškiu metimu, o Kėdainių „Nevėžis“ šventė triuškinančią pergalę 23 taškų skirtumu.

„Nevėžis“: Chaunsey Collins 23 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Jon-Christoper Fuller 17, Ignas Labutis 11, Simas Buterlevičius 9, Valdas Vasylius ir Martynas Varnas – po 8.

„Lietkabelis“: Donatas Tarolis 15, Paulius Valinskas 11 (5 atk. kam.), Dominik Mavra 10 (5 atk. kam.), Mike Morrison 9 (4 atk. kam.).

Šiame mače aikštės šeimininkai vertėsi be Rusijos rinktinės garbę ginančio Nikitos Balašovo.

Priešsezonio etape Kėdainių „Nevėžis“ Panevėžio „Lietkabelį“ įveikė jau antrąjį kartą. Prieš savaitę Panevėžio „Cido“ arenoje kėdainiečiai šventė pergalę rezultatu 80:75.