Lietuviai draugiškose rungtynėse turėjo pripažinti latvių pranašumą

Lietuvos rinktinė vienintelėse ketvirtojo FIBA lango draugiškose rungtynėse neatsilaikė prieš kaimynų Latvijos krepšininkų žaidimą. „Siemens“ arenoje vykusiame mače Dainiaus Adomaičio kariauna latviams nusileido 80:97 (19:23, 18:22, 19:23, 24:29).

Susitikime Lietuvos rinktinė vertėsi tik su 10 krepšininkų. Jai nepadėjo Renaldas Seibutis ir Rokas Giedraitis. Abu jie tik šiandien iš klubų grįžo į Lietuvą ir mačą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Šiame mače mūsiškiams labiausiai nesisekė stabdyti Latvijos krepšininkų snaiperius. Oponentai realizavo 15 tritaškių iš 31 (48 proc.).

Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinė atsiliko 8 taškais, tačiau trečiojo kėlinio pradžia žadėjo pakilimą – po Edgaro Ulanovo ir Manto Kalniečio tritaškių deficitas ištirpo iki 2 taškų. Visgi čia šeimininkų gynyba vėl pabiro – 9 Latvijos taškai leido svečiams susigrąžinti dviženklę persvarą.

Latviai nemažino apsukų ir trečiojo kėlinio pabaigoje jau pirmavo 15 taškų atstumu, o ketvirtojo kėlinio viduryje švieslentėje degė 20 taškų latvių pranašumas – 81:61.

Tai buvo momentas, kai Adomaitis į aikštę išleido visą antrąjį penketą. Būtent šis penketukas geriausiai puolime, o tai labiausiai lėmė Edgaro Želionio žaidimas.

Puolėjas vieną po kito pataikė metimus ir iš viso per paskutines 6 minutes surinko 13 iš 15 savo taškų.

Lietuviai susitikime įmetė 44 proc. dvitaškių (15/34), 33 proc. tritaškių (10/33) ir 80 proc. baudų (20/25). Latviai buvo kur kas taiklesni: 48 proc. dvitaškių (16/33), 48 proc. tritaškių (15 iš 31) ir 80 proc. baudų (20/25).

Šias rungtynes stebėjo tik apie 4 tūkstančiai žiūrovų. „Siemens“ arena krepšinio rungtynėse talpina 10 tūkst. aistruolių.

Lietuvos rinktinė: Edgaras Želionis 15 (3/4 dvit., 2/3 trit., 3/4 baudos), Mantas Kalnietis (3/5 trit.) ir Mindaugas Kuzminskas (1/6 trit.) po 11, Eimantas Bendžius 9 (5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 8, Evaldas Kairys ir Artūras Gudaitis (7 atk. kam.) po 7.

Latvijos rinktinė: Janis Timma (4/10 trit.), Rihards Lomažs (3/5 trit., 7/8 baudos, 5 rez. perd.) ir Martins Meiers (6/6 baudos, 10 atk. kam.) po 18, Janis Strelnieks ir Aigars Škėlė po 10.