Jaunimo olimpiniame festivalyje – pergalingas U-16 rinktinių startas

Lietuvos merginų ir vaikinų iki 16 metų jaunimo rinktinės pergalėmis pradėjo Dėre (Vengrija) vykstantį Europos jaunimo olimpinį festivalį.

Po įtemptos kovos Tado Stankevičiaus treniruojama merginų U-16 rinktinė 57:55 (13:13, 21:13, 11:14, 12:15) įveikė Čekijos rinktinę.

Rungtynės prasidėjo atkakliai ir po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 13:13. Antrajame kėlinyje rezultatyviai žaidusios lietuvės išsiveržė į priekį ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 34:26.

Antroje rungtynių pusėje po pirmų penkių trečiojo ketvirčio minučių Lietuva turėjo 9 taškų pranašumą, tačiau geriau kėlinio pabaigą sužaidusios čekės sumažino skirtumą iki 4 taškų. Paskutiniajame rungtynių ketvirtyje vyko atkaklus žaidimas. Nors sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidė čekės, to nepakako ir Lietuvos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę.

Lietuva U-16: S. Kaupytė 19 (15 atk. kam.), B. Sinickaitė 12, A. Garčinskaitė 8.

Čekija U-16: A. Poganyova 13, A. Merhautova 11, M. Fišerova 7.

Kitose rungtynėse lietuvės antradienį susitiks su Vokietijos rinktine.

Lietuvos vaikinų U-16 rinktinė pirmose rungtynėse po nesunkios kovos 73:49 (15:23, 15:3, 23:14, 20:9) nugalėjo Estijos ekipą.

Rungtynių pradžioje Lietuvos rinktinei sunkiai sekėsi rinkti taškus ir po pirmojo kėlinio 23:15 pirmavo Estija. Antrajame ketvirtyje supančioję estų puolimą lietuviai priešininkams leido įmesti vos 3 taškus ir prieš ilgąją pertrauką jau buvo priekyje – 30:26. Antroje rungtynių pusėje toliau dominavo Lietuvos krepšininkai, iškovoję užtikrintą pergalę.

Lietuva U-16: L. Vaištaras 16, L. Kreišmontas 12, A. Šimonis 10.

Estija U-16: K. Kriisa 9, L. Loikas 9, J. Riisma 8.

Lietuvos vaikinų (U16) rinktinė kitose rungtynėse susitiks su Vengrijos ekipa.