Italijos krepšinio čempionato ketvirtfinalyje – trys klubai su lietuviais

Trečiadienį baigėsi 2015–2016 metų sezono Italijos vyrų krepšinio pirmenybių (Serie A) reguliarusis sezonas, po kurio vietas ketvirtfinalyje užsitikrino trys klubai su lietuviais. Tai šešiolikos ekipų reguliariojo sezono nugalėtoja Manto Kalniečio atstovaujama Milano „EA7 Emporio Armani“ (22 pergalės ir 8 pralaimėjimai) komanda, antrąją vietą užėmusi Rimanto Kaukėno ir Darjušo Lavrinovičiaus Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (21/9) ekipa bei trečiojoje pozicijoje likęs Avelino „Sidigas“ (20/10) penketukas su Benu Veikalu.

XXX turo mačą Milano „Emporio Armani“ (22/8) krepšininkai, kurie ketvirtfinalyje varžysis su Trento „Dolomiti Energia“, svečiuose 80:83 (21:22, 18:28, 22:14, 19:19) pralaimėjo septintojoje pozicijoje likusiam Sasario „Banca di Sardegna“ (16/14) klubui.

M. Kalnietis į varžovų krepšį įmetė 4 taškus, po krepšiais atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, trissyk suklydo bei keturiskart prasižengė. Per 23 žaidimo minutes jis prametė visus 3 tritaškius, pataikė 1 dvitaškį iš 2 ir realizavo abu baudų metimus.

Antrąją vietą užėmusi Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (21/9) ekipa, kuriai ketvirtfinalyje teks žaisti su Sasario krepšininkais, namuose 82:78 (20:15, 18:23, 18:22, 26:18) nugalėjo autsaiderę Bolonijos „Obiettivo Lavoro“ (11/19) komandą.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs R. Kaukėnas pelnė 19 taškų, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, dukart suklydo ir surinko 4 asmenines pražangas. Per 28 žaidimo minutes starto penkete lietuvis pataikė 2 tritaškius iš 4, 1 dvitaškį iš 4 bei realizavo visus 11 baudų metimų.

D. Lavrinovičiaus (11 min.) sąskaitoje – 3 (dvitaškiai 1/3, baudos 1/2) taškai, 3 puolime sugriebti kamuoliai, klaida ir 4 pražangos.

Trečiąją vietą užėmęs bei ketvirtfinalyje su Pistojos „Giorgio Tesi Group“ krepšininkais žaisiantis Avelino „Sidigas“ (20/10) klubas išvykoje po pratęsimo 77:86 (17:12, 17:13, 17:15, 22:23, 4:13) turėjo pripažinti penktojoje pozicijoje likusios Venecijos „Umana Reyer“ (16/14) komandos pranašumą.

B. Veikalas (10 min.) į varžovų krepšį įmetė 2 taškus (tritaškiai 0/2, dvitaškiai 0/1, baudos 2/2) taškus, gynyboje atkovojo 2 kamuolius, po kartą suklydo ir prasižengė.

Į atkrintamąsias varžybas nepateko devintąją vietą užėmusi Varezės „Openjobmetis“ (14/16) komandai su Ovidijumi Varanausku, svečiuose 79:89 (23:21, 16:18, 14:29, 26:21) pralaimėjusi vienuoliktojoje pozicijoje likusiai Kantu „Acqua Vitasnella“ (12/18) ekipai.

Vos 3 minutes rungtyniavęs Lietuvos krepšininkas taškų nepelnė – prametė abu dvitaškius.

Dvyliktą vietą čempionate užėmė Pezaro „Consultinvest“ (12/18) penketukas su Tautvydu Lydeka, išvykoje 66:83 (12:17, 21:20, 18:24, 15:22) turėjęs pripažinti penkioliktojoje pozicijoje likusių Turino „Manital“ (11/19) krepšininkų pranašumą.

Starto penkete žaidęs lietuvis (21 min.) į varžovų krepšį įmetė 8 taškus, po krepšiais sugriebė 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, trissyk suklydo bei išnaudojo 5 asmeninių pražangų limitą. T. Lydeka pataikė 4 dvitaškius metimus iš 5.

Tryliktoji vieta pirmenybėse atiteko be traumą patyrusio Simo Jasaičio rungtyniavusiai Kapo d'Orlando „Betaland“ (11/19) ekipai, kuri savo aikštelėje 58:65 nusileido šeštojoje pozicijoje likusiai Pistojos „Giorgio Tesi Group“ (16/14) komandai.

Italijos vyrų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje bus žaidžiama iki trijų pergalių.