Italai išsivežė pergalę iš Zagrebo, ispanai įveikė Slovėnijos krepšininkus

2019 m. pasaulio čempionato atrankos D grupės rungtynėse Zagrebe Italijos rinktinė 80:64 (15:23, 20:9, 25:15, 20:17) įveikė kroatus. Šiems tai jau antroji nesėkmė.

Rungtynių pradžia kroatams nieko blogo nežadėjo – jie susitikimą pradėjo spurtu 16:4. Tačiau antrajame ketvirtyje italai sužaidė dar įspūdingesnę atkarpą – 20:5.

Nors ir žaisdami banguotai, italai kontroliavo žaidimą ir po didžiosios pertraukos.

Amadeo Della Valle nugalėtojams pelnė 25, Awabu Abassas – 13 taškų. Kroatų gretose išsiskyrė 20 taškų surinkęs Darko Planiničius, 12 pelnė Filipas Krušlinas.

Kitame D grupės mače Rumunija namuose 75:68 nugalėjo olandus.

V.  Komanda  R.  P.  Pr.  TS

1.  Italija  2  2  0  +21

2.  Rumunija  2  1  1  +2

3.  Olandija  2  1  1  0

4.  Kroatija  2  0  2  -23

Intriguojantis mačas vyko A grupėje, kur susitiko Ispanijos ir Slovėnijos rinktinės.

Slovėnai įveikė ispanus 2017 m. Europos čempionato pusfinalyje, tačiau dėl FIBA ir Eurolygos konflikto ispanų rinktinė šįkart buvo kardinaliai kitokia.

Nepaisant to, ispanai laimėjo namų rungtynes 92:84 (20:21, 24:17, 29:27, 19:19).

Lygiai vykusiose rungtynėse ispanai atitrūko ketvirtajame kėlinyje. Spurtavę 9:0 susikrovė 17 taškų pranašumą (82:65) ir pergalės nebepaleido.

Joaquinas Colomas nugalėtojams pelnė 25, Sergi Vidalis – 21 tašką.

Slovėnams Klemenas Prepeličius pelnė 27 taškus, Gašperas Vidmaras – 24, Vlatko Cancaras – 19.

Kitose grupės rungtynėse Juodkalnija svečiuose 91:67 nugalėjo Baltarusiją.