Europos pirmenybėse – pirmoji 20-mečių krepšininkių pergalė

Pirmą pergalę Juodkalnijoje vykstančiame Europos B diviziono merginų čempionate - po dviejų pralaimėjimų iš eilės - iškovojo bei į penktąją vietą pakilo Lietuvos 20-mečių (U20) rinktinė.

Trečiojo turo rungtynėse šeštadienį Lietuvos krepšininkės 77:71 (15:16, 25:7, 17:23, 20:25) privertė pasiduoti antrąją nesėkmę patyrusias bei ketvirtojoje pozicijoje esančias Bulgarijos bendraamžes.

24 taškais prie pergalės prisidėjo Daugilė Šarkauskaitė (21 atk. kam.), 15 - Dalia Belickaitė, 9 - Austėja Širšinaitytė, 8 - Roberta Mizgerytė, 7 - Evelina Mauraitė.

Bulgarių gretose sėkmingiausiai žaidė Teodora Dineva (29 tšk.), Borislava Hristova (20 tšk.) bei Tanya Eneva (11 taškų).

Pasak pranešimo, lietuvės geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (54-37), kartodamos metimus pelnė 12 taškų. Lietuvos komanda taip pat gerai metė tolimus metimus (5/11, 45,5 proc.). Darnų puolimą demonstravusi Lietuvos ekipa atliko beveik dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų nei Bulgarijos atstovės (21-12). Lietuvėms laimėti nesutrukdė didelis klaidų skaičius (30).

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova, komandas skyrė 1-3 taškai, o po dešimties minučių minimalią persvarą turėjo bulgarės - 16:15. Tokia įvykių eiga buvo nepatenkinta Lietuvos rinktinė, kuri antrajame ketvirtyje spurtavo ir pradėjo tolti nuo varžovių. Sužaidus 5 minutes, lietuvės turėjo 5 taškų persvarą (27:22), o vėliau nutolo dviženkliu taškų skirtumu - 40:23.

Įpusėjus trečiajam kėliniui, pakiliai žaidusi Lietuvos komanda išlaikė saugų atstumą (46:32). Nors vėliau lietuvės kiek stabtelėjo, tačiau didelių problemų varžovės joms nesukūrė. Prieš lemiamą mačo dalį Lietuvos rinktinė pirmavo 11 taškų skirtumu - 57:46.

Paskutiniame ketvirtyje pasiduoti be kovos neketinusios bulgarės netruko priartėti (54:57). Likus žaisti 5 minutes, komandas skyrė tik 3 taškai (60:63), bet priekyje buvo Lietuvos komanda. Per likusias 5 minutes spaudimą atlaikiusios Lietuvos merginos šventė sunkią ir psichologiškai svarbią pergalę.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

10.Rumunija                 2 0 2 109:154 2

Iš viso pirmenybėse dalyvauja 10 komandų. Trys geriausios turnyro rinktinės pateks į Europos čempionato U20 merginų A divizioną.